MENU

Сі Цзіньпін має плани на Тайвань і хоче перемоги у "локальній війні", але невдачі РФ стають небезпечним "сигналом" – CNN

411 0

Сі Цзіньпін має плани на Тайвань і хоче перемоги у "локальній війні", але невдачі РФ стають небезпечним "сигналом" – CNN

Лідер Китаю Сі Цзіньпін обіцяв встановити контроль Пекіна над островом Тайвань – якщо доведеться, то військовим шляхом. Для цього Китай створив одну з найпотужніших армій світу включно з найбільшим на планеті військово-морським флотом.

Але, як показує невдале вторгнення Росії в Україну, навіть найбільші армії світу мають ахіллесові п'яти, якими можуть скористатися менші, але розумніші збройні сили. Про це пише у своїй статті аналітик CNN Бред Лендон, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

"У 2015 році, через три роки після того, як Сі Цзіньпін очолив Комуністичну партію Китаю, він розпочав широкомасштабний проект перетворення Народно-визвольної армії Китаю на "бойову силу світового класу", яка була б рівною американській армії. Крайнім терміном, який він встановив для цієї мети, був 2049 рік, але минуло лише сім років, і він уже близький до реалізації своєї мрії", – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Китай вже може похвалитися найбільшим у світі військово-морським флотом з одними з найновіших і найпотужніших військових кораблів на плаву. Також незабаром очікується створення військово-повітряних сил із винищувачами-невидимками та бомбардувальниками-невидимками, а також ракетні сили з новими ракетами, які даватимуть безпрецедентне охоплення в Азії.

Читайте також: Atlantic Council: Що Сі Цзіньпін сказав на XX з’їзді Компартії "між рядків"? 

Офіційний Пекін не приховує, що зміцнює свою армію з метою поставити під свій контроль самоврядний острів Тайвань із населенням 24 млн людей.

Зокрема, напередодні свого переобрання керівником Китаю на третій термін, Сі Цзіньпін минулої неділі вкотре заявив про це на партійному з'їзді. Він виступив з промовою, яка, на думку деяких аналітиків, створила "нову актуальність" цього питання.

"Колеса історії котяться до возз'єднання Китаю та омолодження китайської нації. Має бути реалізовано повне возз'єднання нашої країни", – сказав Сі під гучні оплески однопартійців.

Промова Сі була коротким підсумком п'ятирічного звіту про роботу Комуністичної партії, повний текст якого окреслював прагнення Китаю стати більш вправним у розгортанні своїх військових сил на регулярній основі, щоб мати змогу "перемагати у локальних війнах".

Водночас, на думку аналітика CNN, китайського лідера турбує невдале вторгнення Росії в Україну, яке продемонструвало усьому світу вразливі сторони однієї з найбільших армій світу. Найбільше Сі Цзіньпіна турбує те, що багато аналітиків бачать паралелі між проблемами, які переслідують Москву в Україні, і потенційними проблемами Пекіну при вторгненні в Тайвань. Ці проблеми можуть бути навіть більшими, аніж у Росії в Україні.

Читайте також: Путін планував світовий переворот спільно з Китаєм, – Огризко

"Під час вторгнення в Україну Москва мала ту перевагу у тому, що її військам потрібно було лише перетнути сухопутний кордон. Китаю ж для вторгнення на Тайвань потрібно, щоб його війська перетнули Тайванську протоку. Аналітики кажуть, що для цього знадобляться сотні тисяч солдатів у найбільшій десантній операції з часів Другої світової війни, коли союзники висадилися на берег Нормандії в окупованій Німеччиною Франції. І багато хто сумнівається, що Китай, навіть маючи більше військово-морських сил, ніж будь-яка інша нація на планеті, зможе це зробити", – підсумовує аналітик CNN Бред Лендон.

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини