Не все так однозначно. Вчені запропонували садівникам порозумітися зі слимаками
Фото: Shutterstock/Adorjan Seres Садівникам порадили навчитися жити з равликами у мирі
Радники Королівського садівничого товариства виступили з безпрецедентною заявою — слимаки та равлики не є нашими ворогами, а тому садівникам слід спробувати мирно уживатися з ними, пише Daily Mail, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
Раніше ці молюски вважалися паразитами, тому для боротьби з ними використовували препарат під назвою Метальдегід. Пізніше його заборонили використовувати по всій Великій Британії через його токсичність. Річ у тому, що речовина не лише допомагала винищувати шкідників, а й суттєво шкодила птахам, які харчуються слимаками та равликами.
Сьогодні ж вчені радять британським садівникам, яких налічується в країні близько 600 тисяч, примиритися з життям поряд зі слимаками та равликами. Дослідники зазначають, що садівникам, мабуть, доведеться змиритися з деякими збитками, що завдаються цими молюсками, проте їхня репутація очищена. Вчені більше не вважають, равликів та слимаків шкідниками.
Читайте також: Незвичайне відкриття: французькі астрономи дійшли висновку, що Марс зробили непридатним для життя бактерії
Садівникам також порадили вручну прибирати цих молюсків з урожаю — нібито це не тільки допоможе позбутися їх, а й послужить деяким заспокійливим. Мовляв, що може бути медитативнішим, ніж збір молюсків вручну.
Зазначимо, що цього року через посушливе літо садівники зустрічали менше слимаків. Вчені вважають, що це пов'язано з тим, що вони перемістилися під землю. Однак цей крок про скасування боротьби з равликами та слимаками за допомогою хімікатів, на думку дослідників, має послужити поштовхом для відновлення природи у Великій Британії.
Читайте також: На Алясці з'являються озера, що киплять метаном
Крім того, дослідники порадили британцям змиритися з газонами, що вицвіли на сонці. Вчені вважають, що настав час економити воду, а отже, у пріоритеті має бути не гарний зелений газон, а розумне споживання та економія ресурсів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки