Оголошений у розшук ексголова Нацбанку Шевченко закликав НАБУ до fairplay
Колишній глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що оголошення його у розшук у справі Укргазбанку є "підтвердженням заангажованості" слідства.
Колишній голова НБУ та державного Укргазбанку Кирило Шевченко заявив, що оголошення його у розшук у справі розкрадання 200 млн грн держбанку "є зайвим підтвердженням заангажованості та політизованості слідства".
Про це він розповів у коментарі Forbes Україна, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Колишній глава НБУ зазначив, що оголошують у розшук тих, хто ховається. За словами Шевченка, він зробив усе для співпраці зі слідством.
Зокрема, він заявив, що, перебуваючи на консульському обліку в країні ЄС, офіційно повідомив НАБУ та САП про своє фактичне місцезнаходження.
Також колишній голова НБУ стверджує, що офіційно звертався до посольства з клопотанням про надання йому приміщення для організації відеозв'язку на час, коли співробітники слідчого органу захочуть провести допит.
"Таким чином, я подав усі відповідні клопотання і вжив усіх необхідних дій щодо залучення мене до слідчих дій у порядку, встановленому законодавством", — зазначив колишній голова НБУ.
Читайте також: Відставка голови НБУ на тлі війни. Чому Зеленський міняє керівника Нацбанку?
Однак, за словами Шевченка, справа «не в процедурах юриспруденції». Він зазначив, що з «цієї „нафталінової“ справи хочуть зліпити "перемогу".
Шевченко закликав НАБУ забезпечити відкритість, прозорість та неупередженість процесу.
"Це ще називають — fairplay", — додав екс-глава НБУ.
24 жовтня НАБУ оголосила у розшук колишнього голову НБУ Кирила Шевченка та ще двох співробітників державного Укргазбанку.
6 жовтня Шевченку повідомили про підозру у справі щодо протиправної діяльності посадових осіб держбанку, яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн грн.
Читайте також: Родина глави Нацбанку зберігає понад 90% безготівкових коштів в іноземних банках – декларація
За даними САП, керівництво Укргазбанку використало для розкрадання коштів інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування.
З цією метою посадові особи банку забезпечили укладання фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито " Агентами" банку залучили до нього великих клієнтів, зазначають у САП. За такі " агентські послуги" банк щомісячно незаконно виплачував " винагороду" цим особам.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки