Дослідники розгадали секрет звучання скрипок Страдіварі
Вивчивши за допомогою скануючої мікроскопії два інструменти, Сан-Лоренцо 1718 і Тоскано 1690, італійські вчені виявили під шарами лаку тонкий прошарок білка, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Попередні дослідження показали, що деякі струнні інструменти, створені Страдіварі, мають приховане покриття між шарами лаку. Очевидно, це робилося, щоб заповнити нерівності в поверхні дерева, що впливало на резонанс і звук.
Ліза Ваккарі, Марко Малагоді та їхні колеги вирішили відкрити завісу таємниці та дізнатися про секрет покриття, який використовував Страдіварі.
Вчені застосували метод, який вже використовувався при вивченні старовинних інструментів — синхротронну інфрачервону спектроскопію з перетворенням Фур'є. З її допомогою команда виявила, що під верхнім шаром лаку обох скрипок був проміжний шар, але його склад з’ясувати не вдалося.
Тоді дослідники звернулися до скануючої мікроскопії ближнього поля з інфрачервоним розсіюванням (IR s-SNOM). Апарат IR s-SNOM здатний фіксувати зображення шириною кілька нанометрів і випромінює інфрачервоне світло, за допомогою якого можна визначити тип речовин в структурі предмета, що вивчається.
Результати цього методу показали, що шар між деревом і лаком обох інструментів містить найтонший прошарок з'єднання на основі білків.
Дослідники вважають, що це знання може бути ключем до створення музичних інструментів, подібних до шедеврів Страдіварі, в наш час.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки