MENU

Лукашенко розглядає можливість втечі до Китаю, – білоруський опозиціонер

755 0

Лукашенко розглядає можливість втечі до Китаю, – білоруський опозиціонер

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко боїться відповідальності за підтримку війни Росії проти України і, можливо, намагається дістати від Китаю гарантії його особистої безпеки. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив білоруський опозиціонер, який живе в Польщі, експосол Білорусі в Польщі, Португалії, Франції й Іспанії Павло Латушко, інформує UAINFO.org.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов говорив в інтерв'ю Наталії Мосейчук, що Білорусь у питанні відкритого вступу у війну "буде озиратися й питати винятково Китай".

Латушко, коментуючи ці слова Буданова, зазначив, що Лукашенко "завжди пишався й називав стратегічним партнерство з Китаєм".

"У такий спосіб він намагався врівноважити вплив, який здійснює на нього РФ, демонструючи, що нібито в нього є ще один полюс, на який він може спертися. Зараз Лукашенко знову повертається до цієї риторики і, зустрічаючись на ШОС із главою КНР, потім із заступником голови КНР, він знову говорив про стратегічне партнерство і навіть вивів у паблік тему, що Китай виділить Білорусі кредитні ресурси, надасть фінансову допомогу і що він планує відвідати Китай", – пояснив він.

На думку Латушка, для Китаю, "можливо, відкривається потенційний шанс вплинути на Лукашенка щодо його подальшої співучасті в цій війні".

"Я б не відкидав, що можна було б установити комунікацію з Китаєм і вплинути на режим Лукашенка, щоб він не був настільки ангажованим і відмовився від своєї ангажованості в підтримці Росії. Думаю, Китай міг би в цьому плані здобути певні зовнішні політичні дивіденди, посилити свій вплив у Європі, але в підсумку в якийсь спосіб хоча б опосередковано допоміг би завершити цю війну так, як вона має завершитися, – справедливістю. Чи відповідає це інтересам Китаю? Я не готовий сказати. Але те, що Лукашенко намагається цю китайську карту розіграти як із погляду гарантії його влади, так і з іншого погляду – я б не став цього відкидати – якоїсь особистої безпеки", – додав дипломат.

Джерела Латушка розповіли, що оточення помічає зміни в особистості Лукашенка.

"Лукашенко не настільки вольовий, він не настільки жорстко й принципово ухвалює рішення, він починає сумніватися. Мені доводилося спілкуватися із цією людиною, якщо його можна назвати взагалі людиною, і в мене теж склалося враження, що він уперше почав замислюватися про себе, про членів своєї сім'ї, а що буде далі, що буде завтра. Ми ж бачимо, що настає його кінець, Україна переможе, і далі буде міжнародний кримінальний трибунал. Це відповідальність. Він дуже боїться долі експрезидента Сербії Слободана Мілошевича. На закритих нарадах він згадує, що "ми будемо сидіти в міжнародному трибуналі". Він дуже цього боїться. Він особисто знайомий був із Мілошевичем і постійно наводить цей приклад. Можливо, із Китаєм він може спробувати як запасний варіант обговорити ситуацію своєї втечі до цієї країни. Я не став би таке відкидати", – додав він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Гордон


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини