MENU

Російська мова – кухонний ножик в руках пʼяного гопника, – думка

650 0

Жодна мова на світі не є засадничо поганою чи небезпечною, включаючи російську. Умовно небезпечною хіба можна вважати латину, бо нею балакають лікарі і нею може бути озвучений якийсь неприємний діагноз. Жартую, жартую.

Але небезпечними можуть бути носії конкретної мови в силу геополітичного чи хронологічного розташування і своїх конкретних дій, прагнень і намірів.

Про це на власній сторінці на Facebook пише блогер Володимир Гевко, інформує UAINFO.org.  

Якщо перевести це на метафору з інструментом, то мова - це кухонний ніж, абсолютно утилітарний і побутовий інструмент, дуже корисний на кухні, яким ми накраяли собі безліч смачних накладанців. Але іноді кухонні ножі - знаряддя убивства.

Читайте також: "Не існує російськомовного українця", – актор Павло Алдошин розповів про своє ставлення до мовного питання 

Отже, сама по собі російська мова не є небезпечною, приміром, для португальців, британців чи австралійців. Бо росія від них далеко і їх своїм кухонним ножиком не дістане. А від нас - два кроки. І ми скільки нам влізе можемо розглядати російську мову як нормальний кухонний ножик, але збоку біля нас сидить п'яний гопник, який схопився за цей ніж і орудує ним у п'яному угарі.

Тому кухонний ножик російської мови зараз у прозорому пакеті з зіпером як речовий доказ масштабного кримінального злочину, а безліч російськомовних українців терміново стирають з його ручки свої відбитки, щоб їх не запідозрили у причетності до цього злочину (і більшість з них справді непричетна) і взагалі їм спротивилось мати стосунок до інструменту, яким завдано такої шкоди. Так, відбитки пальців абсолютно більшої російськомовних українців на цьому ножі залишені під час нормального використання за призначенням. Вони нею відрізали собі сирника, шаткували овочі. Але отак трапилось і їх ніхто не питав. Взяли і вдарили. Мені навіть шкода їх як людей, бо вони втрапили в погану ситуацію і мусять тепер докладати зусиль, аби повертати собі реноме доброзичливих людей.

Тому дистанціюючись від російської мови чи обговорюючи мовне питання, варто розуміти, що конкретно для України і українців російська не існує сама по собі, а завжди іде у спарці із величезною агресивною хворою на імперіалізм країною, яка притисла нас із півночі як величезна корова. І не наша вина, що отак все склалось.

Читайте також: Микита Міхалков назвав українську мову для Росії катастрофою

І тому якщо і шукати кому виставляти претензії за те, що чиясь рідна і абсолютно мирна (російська) мова упосліджена тепер в Україні – то не серед україномовних, а там, в сусідній країні.

Усі претензії мають іти туди.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Володимир ГЕВКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини