У Києві оновили графік відключень світла: як саме він працюватиме
Відключення світла у Києві з 1 листопада можуть стати стабілізаційними. а не екстреними. Такі відключення проводяться за графіком, оновлену версію якого енергетики представили киянам, інформує UAINFO.org з посиланням на Обозреватель.
Про те, як саме працюватиме цей графік, розповів генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко. Він пояснив особливості стабілізаційних відключень:
1. Опубліковані графіки – це графіки ймовірних відключень. Не факт, що обмеження буде введено.
"Стабілізаційні відключення проводяться на вимогу "Укренерго" або оператора системи розподілу. Якщо від них вказівки немає, подачу електроенергії не вимикають. Якщо у вас інтервал з 9 до 13, а відключили о 10:40, то все одно до 13:00 (+/- 30 хв) світло повинні повернути", – розповів енергетик.
Потреби вимикати світло на 12 годин на добу немає, зазначає Коваленко. Нічні відключення, наприклад, майже не застосовуються, тому що вони не потребують.
Читайте також: "РФ дуже точно цілиться": в "Укренерго" розповіли, що відбувається з українською енергетикою
2. Графіки складені на основі очікуваних обмежень від Укренерго – до 250 МВт.
Якщо потрібно скоротити споживання сильніше, відключення стануть екстреними і відбуватимуться не за графіками. Про зміну типу вимкнення споживачів інформують через чат-бот Yasno.
"Ще одна важлива річ: ми не можемо вирахувати комбінації, які зустрічаються в окремих будинках. Наприклад, може статися аварійне відключення, а потім стабілізаційне, і в результаті – будинок без світла є досить тривалим часом ", – пояснив Коваленко.
3. При стабілізаційному відключенні оператор системи розподілу повинен дотримуватись тривалості до 4 годин ±30 хвилин на перепідключення.
Також Коваленко уточнив, чому може виникати ситуація, коли в одному будинку немає світла, а сусідніх – є. Тут є два варіанти:
- Сталася аварія. Дізнатися, чи це так, можна в чаті оператора системи розподілу.
- Сусідний будинок підключений до іншої лінії/іншої підстанції, тому може потрапляти до іншої групи на вимкнення або іншу чергу в межах цієї групи.
"Якщо у сусідів взагалі не вимикають, швидше за все, вони підключені на лінію з критичним об'єктом, але це питання ми зараз вирішуємо", – зазначив Коваленко. Також він закликав повідомляти про нестиковки у графіку через чат-бот компанії.
Що у графіку, де його дивитися
Оновлені графіки для Києва надало обленерго "ДПЕК Київські електромережі". Вони опубліковані:
Усі споживали, згідно з графіком поділені на три групи. Наприклад, графік відключень для другої групи має такий вигляд:
Щоб дізнатися свою групу та розклад відключення, потрібно ввести адресу за посиланнями вище. Якщо вказана адреса відсутня у списку, є висока ймовірність, що відключення в будинку не відбуватимуться.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки