MENU

Швейцарські інженери створили їстівний безпілотник

441 0

Швейцарські вчені створили їстівний безпілотник

Простий і легкий дрон з крилами з рисового печива стане їжею для тих, що заблукали або постраждали внаслідок природних катастроф. Один безпілотник із 70-сантиметровим розмахом крил замінює повноцінний сніданок.

Допомога людям, які постраждали в катастрофі або загубилися у важкодоступній місцевості, — одна з найактуальніших сфер застосування безпілотних літальних апаратів. На жаль, більшість дронів здатні брати на борт не надто багато вантажу — близько 30 відсотків від власної маси. Проте дотепне рішення, знайдене інженерами зі швейцарської Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL), дає змогу довести цей показник до 50 відсотків. Свою розробку вони представили на Міжнародній конференції з інтелектуальних робіт і систем (IROS), що відбулася в Кіото. Про неї також розповідає IEEE Spectrum, інформує UAINFO.org.

Читайте також: У Японії винайшли прозорі сонячні панелі, які можна використовувати замість вікон

Швейцарська команда працювала під керівництвом Даріо Флореано, який раніше вже демонстрував незвичайні мікродрони, здатні переміщати вантаж у десятки разів більший за власну вагу. Тепер його група запропонувала іншу незвичайну ідею – зробити крила безпілотника з їстівного матеріалу.

Створений прототип використовує електродвигун (неїстівний) та набирає крейсерську швидкість близько десяти метрів на секунду. Такий апарат зможе доставити вантаж постраждалому, а потім сам послужить йому джерелом їжі, забезпечивши запас калорій ще на пару днів.

Читайте також: Подвійна користь: американські фізики знайшли спосіб змусити вітряні електростанції очищати повітря

Для цього інженери взяли рисове печиво, характеристики якого близькі до спіненого поліпропілену — міцного та легкого матеріалу, що використовується для виготовлення крил безпілотників. До того ж печиво з рисового борошна містить майже 3900 кілокалорій на кілограм. Щоб з'єднати окремі печива в єдину структуру, лазером їм надали шестикутну форму, а потім склеїли желатином (також їстівним). Нарешті, для більшої міцності та захисту від вологи структуру додатково затягли пластиком.

Процес виготовлення крила зовсім недорогий і швидкий, тому оснащувати їм дрон можна буде на місці безпосередньо перед запуском. Розміри крила можна розрахувати, виходячи з конкретних поживних потреб постраждалого чи постраждалих. Так, при 70-сантиметровому розмаху безпілотник принесе 300 кілокалорій плюс зможе взяти близько 80 г сушеного білка або вітамінів для більш збалансованого харчування.

Для порівняння: калорійність сніданку, що рекомендується, становить 400-600 кілокалорій.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини