MENU

Подвійна користь: американські фізики знайшли спосіб змусити вітряні електростанції очищати повітря

579 0

Подвійна користь: американські фізики знайшли спосіб змусити вітряні електростанції очищати повітряВітроелектростанції здатні допомогти в очищенні повітря (Фото:unsplash) 

Вчені з Університету Пердью в Індіані вважають, що вітряки можна використовувати для поглинання вуглекислого газу з атмосфери.

Боротьба зі зміною клімату вимагатиме різкого скорочення кількості вуглекислого газу, який люди викидають у повітря, але одного цього буде недостатньо. Одним із рішень можуть бути системи прямого уловлювання повітря, які видаляють деяку кількість CO2 з атмосфери, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

При цьому велика кількість CO2, вироблена фабриками, електростанціями та містами, часто концентрується на висотах, які роблять його недосяжним для наземної техніки. "Ми вивчаємо переваги гідродинаміки використання вітряних турбін для перенаправлення більш високих концентрацій вуглецю", - говорить інженер-механік Кларіс Нельсон з Університету Пердью у Вест-Лафайєтті, штат Індіана.

Читайте також: "Стоїмо на краю прірви": ООН повідомляє про наближення екологічної катастрофи 

За словами інженера-механіка Лучано Кастільо, який також працює в цій установі, великі вітряні турбіни, що обертаються, виробляють електроенергію, викликають турбулентність, через яку повітря надходить вниз. Це ефект дозволити концентрувати вуглекислий газ достатньою мірою, щоб його можна було вловлювати наземними очисними системами.

Випробувати цей принцип вчені хочуть поблизу великих міст, таких як Чикаго.

Читайте також: Daily Mail: Кліматичні зміни можуть досягти "критичної точки" швидше, ніж прогнозувалося

Запуск систем уловлювання енергії, що виробляється вітряними турбінами, також може скоротити витрати на видалення CO2 з повітря. "Навіть за наявності податкових пільг та потенційного продажу CO2 очищення повітря – не надто вигідна справа, – стверджує Нельсон. — Наш метод безкоштовний, і тому він, вірогідно, стане чудовим вирішенням проблеми".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини