MENU

НАТО не хоче війни з РФ, відповідь Альянсу на падіння ракети в Польщі визначить один фактор – Sky News

1064 0

Смертоносний вибух російської ракети в Польщі знаменує перший випадок, коли зброя країни-агресора Росії вразила територію НАТО. У Північноатлантичному альянсі не заперечують версію того, що Москва намагається перевірити рішучість НАТО реагувати на проявлену загрозу.

Втім початкові реакції та заяви можуть свідчити, що інцидент у Польщі не стане приводом для прямого воєнного конфлікту між НАТО та РФ. Про це йдеться у матеріалі видання Sky News.

Для початку союзники по НАТО проведуть екстрені переговори у своїй штаб-квартирі в Брюсселі, а Польща має запросити консультації відповідно до статті 4 договору НАТО. Варто зазначити, що стаття 4 дозволяє союзникові, який відчуває загрозу, обговорити свої побоювання та будь-які можливі дії.

Масштаби реакції залежатимуть від того, що сталося, чому і який сигнал 30 держав-членів хочуть надіслати президенту РФ Володимиру Путіну. Втім досі НАТО прагнуло уникати конфронтації з того часу, як у лютому Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну.

Але Альянс також був готовий до можливості того, що Росія спробує перевірити рішучість союзників, навмисно націлившись на її територію або випадково завдавши шкоди державі-члену, такій як Польща, яка межує з Україною. Сили НАТО обмірковуватимуть можливі сценарії воєнних дій та способи найкращого реагування.

Це означає, що як тільки з'явиться ясність щодо того, що сталося, реакція НАТО, найімовірніше, буде швидкою. Але для цього буде потрібен консенсус. Якщо буде встановлено, що Росія навмисно запустила ракети у Польщі, Москва свідомо перейшла "червону лінію".

Союзники чітко дали зрозуміти, що вони завдадуть удару у відповідь, якщо будь-яка частина НАТО зазнає нападу. Це може навіть означати застосування статті 5 установчого договору Альянсу, в якій проголошується, що напад на одного є нападом на всіх, і союзники по НАТО можуть завдати удару у відповідь із застосуванням військової сили.

НАТО необхідно буде збалансувати демонстрацію того, що такі дії неприпустимі і ніколи не повинні повторюватися, з необхідністю запобігти розв'язанню ширшої війни між двома супротивниками, які мають ядерну зброю.

Як відповідь на інцидент союзники можуть вибрати варіант зі зміцнення власної оборони, а не початок прямого військового зіткнення з РФ.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини