"Якщо ми переживемо цю зиму, ми переможемо у війні": Зеленський про захист енергетичної системи України
Фото: Zelenskiy/Official
Президент України Володимир Зеленський наголосив на пріоритетних для держави напрямках в роботі щодо захисту та відбудови енергетичної інфраструктури. Він також повідомив про революційну технологію, про яку Україна вже домовилася з США - будівництво малих модульних реакторів, які можна розмістити у важко доступних місцях.
Про це йшлося під час пресконференції із представниками ЗМІ в середу, 16 листопада, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Малі модульні реактори, які можна розмістити у важко доступних місцях, здатні підтримати українську енергетичну мережу. Однак це наразі пілотний проєкт.
"Це дійсно пілотний варіант, який пробили урядовці. Я поки не хочу говорити, що завтра запрацює ця модель по всій державі, бо сьогодні ми зайняті тим, як зробити так, щоб незалежно від того, куди потрапляє РФ, люди мали той чи інший обсяг електрики. Складна історія, починаючи із Запорізької атомної станції, з вимкнення блоків, тому Україна проробила цікаву альтернативну систему постачання електрики", - розповів президент.
Читайте також: В Україні можуть почати відключати електроенергію на 8 годин за раз – попередження від експерта
Однак, за його словами, триває робота над тим, щоб захистити те, що є, а також відновити те, чого Україну позбавляють щоденно.
"У нас наразі є два пріоритети: є паралельна мережа, яку ми розробили. І є пріоритет №1 - це відновлення того, що в нас є. Якщо ми переживемо цю зиму, а ми її точно переживемо, то ми переможемо у цій війні", - сказав Зеленський.
Нагадаємо, Росія від 24 лютого масовано обстрілює ракетами Україну. Через це період відключення електроенергії в Україні може зрости вдвічі – до шести-восьми годин за раз.
Читайте також: Скільки триватиме відновлення енергетики після вчорашніх ударів: відповідь ОП
Українська розвідка вважає, що ракетний терор триватиме. Мета росіян - це дестабілізація ситуації в Україні та поширення паніки серед цивільних.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки