MENU

Розміром із собаку. У Румунії знайшли останки крихітного динозавра

284 0

Розміром із собаку. У Румунії знайшли останки крихітного динозавраТак виглядає місце, де знайшли останки ящера (Фото:Фелікс Дж. Огюстен, Ділан Бастіанс, Міхай Д. Думбрава та Золтан Чикі-Сава) 

В уявленні більшості з нас, динозаври – доісторичні гіганти. Однак іноді вченим вдається виявити свідчення існування зовсім невеликих представників цієї групи тварин.

Останки ящера були знайдені міжнародною групою дослідників на дні древньої річки. Вони припускають, що тварина потонула, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Динозавр, який отримав назву Transylvanosaurus platycephalus gen., був травоїдним та відносно невеликим. Розміри знайденої особини не перевищували розміри середнього собаки, але вчені вважають, що цей вид міг доростати до двох метрів завдовжки.

Жив трансільванозавр близько 70 млн років тому. Він належав до т.зв. рабдодонтидних динозаврів - схожих на ігуан ящерів, які вдосталь населяли ту місцевість. Від інших видів цей динозавр відрізнявся широкими гребенями в області черепа, а також виїмкою на лобі.

«Найдавніші знахідки, віднесені до рабдодонтидів, походять зі Східної Європи - звідти тварини могли поширитися на захід, а деякі з них навіть могли повернутися до Трансільванії, - пишуть дослідники. — Коливання рівня моря та тектонічні процеси створили тимчасові сухопутні мости між багатьма островами та могли сприяти поширенню цих тварин. Крім того, можна припустити, що майже всі динозаври певною мірою могли плавати, включаючи Transylvanosaurus platycephalus».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини