MENU

У МОЗ дали кілька порад, як зберігати продукти в умовах відключення електрики

511 0

В міністерстві радять готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.

Через аварійні та планові відключення світла в Україні у Міністерстві охорони здоров’я дали українцям поради, як безпечно зберігати продукти у разі відсутності електроенергії.

"В умовах повномасштабної війни та збройної агресії Росії в Україні тривають віялові та аварійні відключення електроенергії. Тож як ніколи стало актуальним питання, як зберігати харчові продукти у таких умовах", - ідеться у повідомленні відомства у Facebook, інформує UAINFO.org.

Так, в МОЗ нагадали, що у холодильнику має бути температура +4°С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.

"Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4°С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід", - радять в МОЗ.

Якщо вже електроенергію відключили, потрібно тримати дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше ніж 4 години, до продуктів у холодильну камеру слід покласти лід.

"Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою", - порадили в МОЗ.

Безпечно повторно заморозити або приготувати можна продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°С чи нижче.

Читайте також: "Заготуйте продукти": Арахамія попередив українців про загрозу нових ракетних обстрілів

"Також спробуйте заздалегідь підготуватися та зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту)", - зазначили в МОЗ.

В міністерстві радять готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.

Крім того, продукти можна зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини