MENU

Вторгнення з території Білорусі все ж готується?

1053 0

Білорусь – загрози вторгнення.

Зараз знову багато заговорили про те, що з території Білорусі може статися вторгнення в Україну. Мене це дещо здивувало, оскільки, при збереженні постійної загрози, самого формування ударної групи не відзначається.

Про це на власній сторінці у Facebook пише військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, ынформує UAINFO.org.

Нагадаю, що боєздатний потенціал армії Білорусі це 20 БТГр. Чисельність орієнтовно 14 тис. Не всі підрозділи мають повну комплектацію, але в цілому це умовно боєздатна частина армії РБ.

Підрозділи даних БТГр розподілені по областях Білорусі, а біля кордонів з Україною знаходяться змінно від 4 до 6 БТГр, розподілені вздовж кордону. Загальна чисельність на сьогоднішній день близько 2000 о.с. і 100 од. техніки.

В основному білоруські підрозділи розгорнуті в районі Ужово і Пінська, в Брестській області розміщені підрозділи 38 ОДШБр чисельністю до 2 ДШБ, в районі Іваново розгорнуті підрозділи 5 ОБр СПП, в районі Лельчик і Брагіна підрозділи 103 ОВДБр, чисельністю до 2 ДБр.

Чисельність російського угруповання військ в Білорусі практично не змінилася, за невеликим винятком. Про це виключення трохи пізніше.

На території РБ знаходяться в даний час підрозділи 2 МСД 1 та ЗВО чисельністю 9 тис осіб (13 БТГр).

Всі вони компактно розміщені на полігонах: Обуз-Лесновский (10 БТГр), Лепельский (1 БТГр), Осиповичский (1БТГр) і Лосвидо (1 БТГр).

Але, скажу так, повноцінно їх не можна визначати як БТГР, бо у них катастрофічна недокомплектація. Наприклад, замість штатних 143 танків вся ця юрба має на озброєнні трохи більше 65 танків, а замість 429 ББМ у них їх трохи більше 70!

Тобто, це абсолютно не боєздатні підрозділи через повну відсутність штатної кількості техніки, що наштовхує на думку наявності техніки в такій кількості виключно для навчання.

А тепер, про невеликий виняток. Відомо, що в Білорусі розміщена в Брестській області група з більш ніж сотні найманців ПВК "Вагнер". До групи входять не зеки на забій, а найманці, які мають бойовий досвід. Їх завдання, навчання та підготовка підрозділів до ведення бойових дій в Україні.

Тобто, вторгнення з території Білорусі все ж готується? Не зовсім так.

Наприклад, відомо, що 15МСП 2 МСД 1 ТА буде відправлена в перспективі в район Бахмута, де, до речі, ПВК "Вагнер" був основною штурмовою одиницею більше півроку.

Таким чином, Білорусь зараз є тренувальним майданчиком для чмобиків, яких потім кинуть на найбільш проблематичні для РОВ ділянки.

Висновок.

Той ресурс, який присутній на території РБ, так, він становить загрозу, як і будь-який інший ресурс ворога. Але у своєму нинішньому складі це не здатна до окупації області та обласного центру сила. Причому, очевидно, що російська складова проходить в РБ - саме навчання, для того, щоб в найближчій перспективі бути перемеленою в Україні, але на зовсім інших плацдармах, а не Північному.

Видихнули і продовжуємо робити свою справу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Олександр КОВАЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини