MENU

Таємницю розкрито: як "Біла Королева" Англії Єлизавета Вудвілл поклонялася замученому святому

1585 0

Таємницю розкрито: як "Біла Королева" Англії Єлизавета Вудвілл поклонялася замученому святомуФото: anastas_styles Хоча Вестмінстерське абатство заснували в 960 році нашої ери, будівля, яку ми бачимо сьогодні, датується періодом правління Генріха III в 13 столітті

У "давно втраченій" каплиці Вестмінстерського абатства, ймовірно, були жахливі зображення смерті християнського святого і мученика Еразма, а також його зуби.

Каплиця Святого Еразма проіснувала менш як 25 років, поки у 1502 році її не зруйнували. Зараз від неї залишилися лише вишукано вирізьблене обрамлення, виготовлене з алебастру, пише Daily Mail. Воно мало б прикрашати у каплиці рередос — великий вівтарний образ, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

У дослідженні припускають, що ця прикраса зображала святого Еразма, якого випотрошили. Його прив'язали до столу живцем та намотували кишки на брашпиль (механізм, встановлений на кораблі для підіймання якоря та натягування тросів).

Каплиця Святого Еразма використовували для королівських поховань і для зберігання мощей Святого Еразма. Фото: Stephen_Conlin

Мало що відомо про роль каплиці Святого Еразма, адже про неї побіжно згадується в історіях абатства. За словами одного з авторів нового дослідження Джона Гудолла, цій святині приділялося дуже мало уваги.

У 1470-х роках так звана "Біла Королева" замовила будівництво каплиці Святого Еразма, найімовірніше за проєктом архітектора Роберта Стоуелла. Також вважається, що він і допоміг врятувати найцінніші її частини, коли через менш як чверть століття будівлю зруйнували.

Єлизавета Вудвілл, вона ж "Біла Королева" та бабуся Генріха VIII

Єлизавета Вудвілл, вона ж "Біла Королева", вийшла заміж за короля Едуарда IV у 1464 році, і разом вони мали 10 дітей. Їхньою старшою дитиною була Єлизавета Йоркська, яка вийде заміж за Генріха VII й народить Генріха VIII, одного з найвідоміших монархів в історії.

Як вважають дослідники, каплиця Святого Еразма була не тільки місцем поклоніння "культу" випотрошеного святого, але і королівською усипальницею. Серед похованих там є восьмирічна Анна Моубрей, дівчинка-наречена сина Єлизавети Річарда, герцога Йоркського, яка вийшла заміж за нього у 1478 році (їм обом тоді було близько 5 років). На жаль, вони померли через кілька років після весілля.

Святий Еразм був покровителем моряків і людей, які страждають від болю в животі, а також відповідав за благополуччя дітей, що могло стати поштовхом для будівництва каплиці. І хоча точне місце розташування не встановлене, вважається, що її звели на території саду, поруч з лавками англійського купця Вільяма Кекстона.

Читайте також: Разом 73 роки: експертка розкрила секрет довгого та успішного шлюбу королеви Єлизавети II та принца Філіпа

Зрештою, каплицю знесли за наказом Генріха VII, щоб звільнити місце для його та його дружини каплиці, а пізніше для поховання.

Зараз там стоїть статуя святого Еразма, яка, на думку авторів, може бути відсилкою на давню забуту святиню.

Попри те, що Біла Королева пов'язана з Вестмінстером, після смерті у 1492 році її поховали разом з чоловіком Едуардом IV в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку.

Відтоді там поховали таких монархів, як Генріха VIII, Георга V і Єлизавету II.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Фокус


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини