MENU

З'ясувалося, що антивіковий препарат продовжує життя лише одній статі

1102 0

З'ясувалося, що антивіковий препарат продовжує життя лише одній статі

Знайти ліки проти старості — заповітна мрія людства, але цілком може виявитися, що для чоловіків та жінок їх доведеться розробляти окремо. Принаймні, один з найбільш перспективних антивікових препаратів, рапаміцин, по-різному діяв на самців і самок дрозофіл: він продовжив життя одним і не вплинув на інших.

Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Aging, інформує UAINFO.org.

Тривалість життя у жінок помітно вища, ніж у чоловіків. Однак у кожній бочці меду знайдеться ложка дьогтю: у старості жінки частіше за чоловіків страждають від вікових захворювань і побічних реакцій на ліки. Таким чином, довгострокова мета дослідників зробити так, щоб чоловіки жили так само довго, як жінки, а жінки в старості були такими ж здоровими, як чоловіки. Але для цього вченим потрібно зрозуміти, звідки беруться відмінності у міжстатевих механізмах старіння.

Читайте також: Вчені виявили незвичайний спосіб передбачити тривалість життя

Вчені з Інституту біології старіння Товариства Макса Планка (Німеччина) та Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) вивчали вплив рапаміцину – перспективного антивікового препарату – на самців та самок дрозофіл. Відомо, що рапаміцин уповільнює клітинний ріст і пригнічує активність імунної системи, що використовується при лікуванні раку та трансплантації внутрішніх органів.

Виявилося, що у дрозофіл, яким згодовували рапаміцин, сповільнилися вікові патології кишечника і збільшилася тривалість життя майже на два тижні — великий термін для істот, які в середньому живуть два-три місяці. Однак такий ефект спостерігали лише у самок мух. Самці дрозофіл — як ті, що отримували рапаміцин, так і ті, які сиділи на "контрольній" дієті — прожили однаково довго, але трохи менше "контрольних" самок.

Читайте також: Секрети довголіття: звички, які корисні у будь-якому віці

Вчені пов'язують результати дослідження зі збільшеною аутофагією — процесом видалення клітинних відходів — в кишечнику самок, які отримували рапаміцин. У самців рівень аутофагії від початку вищий, тому вплив препарату не покращив стан їх кишківника.

Аналогічні результати отримали й на лабораторних мишах, які філогенетично вже набагато ближчі до людини, ніж дрозофіли.

Іншими словами, якщо рапаміцин все ж таки будуть застосовувати як антивіковий препарат для людей, швидше за все, позитивний ефект виявлять тільки жінки, тоді як чоловікам він не допоможе.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини