Гарвардський дієтолог розкрила секрет харчування для здорового мозку
Фото: freepik.com
Всім відома приказка "ти є те, що ти їси". Вибір продуктів впливає на імунітет, довголіття та навіть психологічне здоров'я.
"Багато людей не усвідомлюють, що їжа, яку ми споживаємо, якимось чином впливає на наше психічне самопочуття. Їжа, яку ми їмо, перетравлюючись, взаємодіє з трильйонами мікробів у кишковому мікробіомі та розщеплюється на різні речовини, які потім з часом впливають на наше психічне самопочуття. Деякі з продуктів, які є менш корисними, якщо ми їмо їх, налаштовуємо кишечник на запалення", — каже д-р Ума Найду, психіатр з питань харчування з Гарвардського університету та авторка книги "Заспокойте свій розум їжею", яку цитує CNBC, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Це у подальшому може призвести до появи низки несприятливих симптомів, зокрема, тривоги. Однак повернувшись до здорового харчування ситуацію можна виправити.
Вона радить для покращення самопочуття збільшити споживання клітковини. Відповідно до дослідження в журналі "Complementary Therapies in Medicine", підвищене споживання загальної кількості харчових волокон знижує ризики виникнення депресії. Найкращий спосіб отримати клітковину - більше вживати рослинної їжі, серед якої:
- листова зелень;
- квасоля та інші бобові;
- насіння льону;
- цільне зерно.
Також дієтолог рекомендує отримувати більше поліфенолів, які містяться у кольорових продуктах. Рослини та овочі різного кольору "відображають рівень біорізноманіття, необхідний кишковим мікробам". У свій раціон варто додати моркву, чорницю, полуницю, чорні оливки, фундук та пекан.
"Все це надзвичайно важливо, оскільки вони мають протизапальні, антиоксидантні властивості, клітковину, а також численні мікроелементи, які потрібні нашому організму", — каже Найду.
Вона також радить їсти продукти, багаті пробіотиками, які так любить наш кишківник.
"Дослідження, опубліковане в "Cell", дуже авторитетному журналі, проведене дослідницькою групою зі Стенфордського університету кілька років тому, показало, що додавання ферментованих продуктів у ваш раціон зменшує запалення", — каже Найду.
Дієтолог рекомендує знайти ферментовану їжу, яка вам подобається, будь то кефір, кімчі, йогурт або чайний гриб. Крім того варто використовувати більше трав та спецій.
"Спеції та різні види свіжих трав багаті рослинними поліфенолами, мають високий вміст антиоксидантів і мають протизапальні властивості", — каже жінка.
Вона радить додавати до своїх страв такі спеції:
- куркума і дрібка чорного перцю;
- капсаїцин з перцю чилі;
- орегано;
- петрушка;
- чебрець;
- імбир;
- часник.
"Вони надають смаку вашій їжі, додають глибини, незалежно від того, чи ви готуєте суп, чи печете овочі, чи шматочок лосося", — пояснює Найду.
Інші поради щодо здорового харчування
Дієтологи назвали ягоди, які можуть вважатися найкориснішими з усіх інших. Якщо ви не впевнені, якій ягоді віддати пріоритет, це хороший варіант.
Лікар-дієтолог з Інституту здоров'я травної системи Джеймі Аллерс в колонці для Health news hub розповіла, чи всі горіхи однаково корисні.
Кулінарні спеції підсилюють смак продуктів і підвищують поживність страв. Відомі своїми властивостями, спеції вже багато років вивчаються в медичних і лікувальних цілях. Це корисно при багатьох захворюваннях, особливо для тих, у кого підвищений рівень холестерину.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки