MENU

Павлушко: "Дождь" не тоне

1081 0

Павлушко: "Дождь" не тоне

Я ось одного не можу зрозуміти. Є ціла когорта якихось самозваних журналістів з московською пропискою. Вони роками жерли ікру, пили шампанське та критикували Путіна. Власне, тому вони жили в таких ікорних умовах, що так критикували Путіна. Загалом він їх влаштовував, вони його теж. Такий собі соціальний договір.

Про це на власній сторінці пише  Антон Павлушко, інформує UAINFO.org.

Вони косяками бігали з Ехо-Москви на інші свої медіа-проекти, потім з'явився інтернет, точніше навіть Ютуб, потім мобільний інтернет. І кожне друге з них полізло робити канал у Ютубі. Всі стали ще й влогерами. Окей, ікру та шампанське це не відміняло.

Частина з них поступово перебиралась в Європу, де їх ще поки що приймають. Там завжди можна було так само імітувати бурхливу діяльність на тлі боротьби з росією Путіна. Західні корисні ідіоти все це хавали та вважали їх борцями та експертами.

Після початку відкритого вторгнення в Україну частина з них взагалі мабуть полегшено позіхнули - ну тепер точно можна звалити в якості жертви політичного режиму.

Читайте також: Латвія анулювала ліцензію російському "Дождю"

Ось він пильний Брюссель, туманний Копенгаген чи дощовий Таллінн. Тут можна було б почати жити по-новому. Хтось з низів у МакДональдсі, хтось таксистом в Убер. Власне, а хто сказав цим людям, що вони гарні журналісти чи взагалі гарні борці? По факту їх боротьба ні до чого не призвела. Всі їх статті та красиві алегорії нафіг нікому не здались. В росії у них обмежена аудиторія, за кордоном ще менше - колишні совкі та емігранти. І все. В інших країнах екс-СРСР їх починають тихо ненавидіти, бо сама згадка про російську журналістику вибішує.

З іншого боку таксист чи плиточник - теж професія. За пару років вже можна було б вивчити місцеву мову та навіть почати думати за іпотеку в якомусь Вроцлаві, який тепер став як рідний.

Але ікра та шампанське не полишали... Плюс не для того ж вирощували з кожного з них маленький медіа-актив. Плекали черговий прикольний канал в Ютубі чи дєрзкій ТГ-канал. Як таке лишити?

І "Дождь", як і будь-який російський канал в екзилі, знову запустили на новому місці, бо працювати в МакДональдзі ніхто не хоче. Не пощастило Ризі - ну тут самі латиші винуваті.

Зараз може не пощастити якомусь Казахстану чи Молдові. Зрештою, дУрні на Заході завжди знайдуться, а де не знайдуться, там олігархи з общака допоможуть, щоб "Дождь" не потонув, бо дощ - не тоне. Називатись це буде донатами чи якимось грантом від якогось фонду.

Так чи інакше, але пафос та ікра з їх життя нікуди не дінуться. Це в українських реаліях можна робити Ютуб-канал на колінках, медіа без грошей, дослідження на волонтерах, а дрони-ракети з гівна та палок. "Дождям" треба студію, ведучому обов'язково Макбук, а кореспондентам - хату в центрі якогось Вільнюса.

Що заважає "дождям" просто волонтерити? Працювати без ліцензії, видавати контент в Ютуб, без журналістського посвідчення, просто після роботи займатись своєю улюбленою справою. Нашо вам цей офіціоз? Чому саме в країні ЄС? Нащо Макбук? Є Бішкек, бюджетний Acer та жага працювати. Ікри та шампанського не буде, але що не зробиш, щоб повалити режим Путіна. Нє так лі? 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Антон ПАВЛУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини