MENU

Скільки разів на день безпечно заряджати телефон?

1091 0

Скільки разів на день безпечно заряджати телефон?

У час, коли електрика з’являється в оселях українців через обстріли росіян вряди-годи і заряджати телефон виходить лише у ці недовгі години, багато хто задається питанням – а чи безпечно по кілька разів на день ставити гаджет на зарядку? Можливо, це пошкодить батарею, зменшить строк автономної роботи на одному заряді і зіпсує телефон?

Видання Mobiletech Addicts розібрало найпопулярніші міфи, пов’язані із заряджанням смартфонів. А також дало чіткі відповіді на всі ключові запитання, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org 

Що буде, якщо заряджати телефон 3-4 рази на день?

Насправді, нічого страшного у цьому нема, якщо ви постійно не підтримуєте рівень заряду батареї близько 0% або 100%. Так, акумулятори зношуються з часом і поступово втрачають свою ємність. Щоби сповільнити цей процес, не заряджайте ваші гаджети кожного разу під зав’язку. А кількість заряджань тут значної ролі не грає.

Це неправильно – заряджати телефон кілька разів на день?

Насправді сучасні літій-іонні батареї, які стоять у більшості смартфонів та інших портативних гаджетів, мають фіксовану кількість циклів повного розрядження, які вони здатні витримати. Якщо ви не доводите до моменту, коли ваш телефон вимикається сам, бо в ньому не залишилось енергії, ви навіть продовжуєте строк його служби. Тому сміливо ставте його на зарядку стільки разів, скільки треба.

Чи скорочує заряджання термін служби батареї?

Якщо ви маєте звичку залишати свій смартфон підключеним до зарядки тривалий час, нічого геть страшного у цьому нема. Але таким чином ви трошки прискорюєте знос батареї. Сучасні гаджети набагато розумніші у справі керування живленням, ніж їхні попередники. Вони поступово зменшують величину струму при заповненні акумулятора телефону, тому потримати якийсь час повністю заряджений пристрій підключеним до мережі не так страшно. Але краще час від часу від’єднуйте його від мережі до того, як побачите на індикаторі батареї цифру 100%

Скільки разів на день потрібно заряджати смартфон?

Жорсткого правила тут немає. Заряджайте смартфон стільки разів, скільки треба, виходячи зі своїх потреб та можливостей. Єдине, на що слід звернути увагу при використанні сучасних літій-іонних акумуляторів, це те, як часто ви заряджаєте свій телефон до 100% або розряджаєте його до 0%. Чим рідше це траплятиметься, тим краще.

Чи можна залишати смартфон на зарядці на ніч?

З цього приводу існує кілька різних думок. Одні спеціалісти кажуть, що сучасні пристрої досить розумні, щоб запобігти надмірному заряджанню, тому їх спокійно можна залишати під’єднаними до мережі на ніч. Інші стверджують, що недоцільно заряджати акумулятор телефону до 100%, а вночі ви точно пропустите момент, коли він зарядиться до 80% чи 90%, тому краще контролювати цей процес, заряджаючись удень.

Правда в тому, що більшість телефонів мають вбудований датчик, який автоматично відключає заряджання, коли батарея досягає 100%. Якщо його увімкнено, телефон буде споживати невелику кількість енергії. Але при цьому відбуватиметься так званий "крапельний заряд", коли зарядний пристрій намагається довести акумулятор телефону до 100%, оскільки він природно втрачає частину накопиченої енергії. Це означає, що акумулятор телефону в такому режимі постійно коливається між повним зарядом і 99%. А це нагріває телефон і з часом призводить до зносу акумулятора. Отже, висновок такий – у нічному заряджанні, як такому, нічого особливо страшного нема, але краще, якщо ви контролюватимете процес заряджання свого пристрою.

Як часто треба заряджати смартфон, щоби продовжити строк служби батареї?

Щоби відповісти собі на це питання, складіть для себе бажаний баланс між зручністю використання смартфона та бажаною довговічністю акумулятора. Чим частіше його заряд падатиме нижче 10%, тим швидше зноситься батарея. Тож, якщо ви маєте змогу під’єднатись до живлення до настання цього моменту, робіть це. Але, якщо з таким підходом ваше життя перетворюється на постійне перебування коло розетки, можливо, вам час уже змінити телефон і підхід до його використання.

Чи можна використовувати свій телефон під час заряджання?

Так, жодних проблем через використання смартфону під час заряджання виникати не повинно. Використання телефону під час заряджання абсолютно безпечне, оскільки в цей час він автоматично використовує зовнішнє джерело живлення для роботи, а енергія, що залишилася, іде на зарядку. Єдине, що може статись в такому разі – заряджання відбуватиметься дещо повільніше.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини