MENU

Вчені успішно випробували назальний спрей від хропіння

582 0

Вчені успішно випробували назальний спрей від хропіння

Експериментальний препарат, що перешкоджає блокуванню верхніх дихальних шляхів при сонному апное, пройшов випробування на тваринах та перших добровольцях.

Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Chest, інформує UAINFO.org.

Обструктивне апное — найпоширеніше порушення сну, у якому дихання постійно зупиняється через колапс верхніх дихальних шляхів. При цьому непомітно в людини виникає дефіцит кисню, зростає рівень кров'яного тиску, порушується структура сну. Все це підвищує ризики розвитку різних захворювань та передчасної смерті. Зі сторони сонне апное проявляється частими перервами у диханні та хропінням.

Читайте також: Американські вчені зробили дивовижне відкриття про причини хвороби Альцгеймера

Головним способом лікування цієї хвороби залишається використання СІПАПів – приладів для штучної вентиляції легенів – громіздких та незручних. Однак потроху вчені розкривають механізми, що лежать в основі порушень дихання уві сні, що дає надію на появу значно простіших у застосуванні лікарських засобів.

Так, нещодавно було показано, що помітну роль у розвитку обструктивного апное грають калієві канали TASK-1 — мембранні білки, які беруть участь у контролі верхніх дихальних шляхів. Тому деякі фармацевтичні корпорації, такі як Bayer AG, вже працюють над створенням препарату — інгібітора TASK-1. Цей засіб пройшов доклінічні та перший етап клінічних випробувань.

Амаль Осман та його колеги працюють над експериментальним препаратом BAY2586116, який пригнічує TASK-1 на мембранах клітин верхніх дихальних шляхів, дозволяючи м'язам підтримувати їх відкритими уві сні. У недавніх експериментах вчені випробували речовину у вигляді назальних крапель, спрею, а також при прямому нанесенні за допомогою ендоскопа.

Читайте також: Потрібно просто подихати. У США розробили швидкий тест на рак легень

Випробування проводили на 13 піддослідних тваринах (свинях), а також на 12 добровольцях, частина з яких отримували BAY2586116, а частина – плацебо. Потім вчені відслідковували тиск повітря у верхніх дихальних шляхах під час сну. Препарат продемонстрував відмінні результати, дозволивши зберігати повітроносні проходи відкритими.

Автори вважають роботу досить багатообіцяючою і сподіваються, що через деякий час вона увінчається появою простих у використанні медикаментів для позбавлення пацієнтів від обструктивного апное, а їхніх сусідів від гучного хропіння.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини