MENU

Американські вчені зробили дивовижне відкриття про причини хвороби Альцгеймера

1310 0

Американські вчені зробили дивовижне відкриття про причини хвороби Альцгеймера

У ході вивчення головного мозку мишей, дослідники з Єльського університету з’ясували, що амілоїдна теорія все ж таки в чомусь справедлива.

Незважаючи на десятиліття часу та мільярди доларів, вкладені у вивчення хвороби Альцгеймера, головна причина її розвитку досі залишається загадкою, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Багато років основною вважалася гіпотеза про амілоїдні бляшки. Саме їхнє скупчення, згідно з ранніми дослідженнями, відіграє центральну роль у розвитку деменції.

Проте нещодавно виявилося, що ця теорія була фікцією — її автор, вірогідно, підробив результати досліджень.

До того ж препарат адуканумаб, що розроблявся відповідно до амілоїдної теорії, виявився неефективним.

І все ж амілоїди виникають у мозку пацієнтів із хворобою Альцгеймера. На цей факт звернула увагу команда із Єльського університету. Вчені вирішили провести експеримент на мишах, щоб зрозуміти, у чому тут річ.

Вони помітили, що навколо кожного амілоїду є сотні аксонів. Поруч із ними формуються лізосоми — клітинні органели, які у цьому разі виконують функції сміттєвих мішків, утримуючи продукти метаболізму.

Лізосоми провокують набряк у ділянці амілоїду та аксонів. Вчені вважають, що саме він винен у погіршенні провідності сигналу, відповідального за спогади.

Використовуючи візуалізацію напруги окремих клітин, команда змогла показати, що якість сигналу була пов'язана з розмірами набряків. Останні залишалися стабільними протягом тривалого часу, тому, ймовірно, збої у роботі нейронів були постійними.

«З огляду на подібність морфології, органоїдів та біохімічного складу [рідкості набряку] у мишей і людей, цілком імовірно, що у людей причини деменції можуть бути також викликані набряком», - пояснюють дослідники.

Читайте також: Колупання в носі може довести до хвороби Альцгеймера 

Також команда виявила у набряках білок під назвою PLD3. У той же час, миші, у яких він був відсутній, не мали накопичення лізосом і порушення провідності сигналу.

У майбутньому автори дослідження хочуть проаналізувати це відкриття та дізнатися, чи можна зруйнувати цей білок та чи допоможе це вилікувати хворобу Альцгеймера.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини