MENU

Енергію для баз на Марсі зможуть постачати вітрогенератори

527 0

Енергію для баз на Марсі зможуть постачати вітрогенераториКитайська компанія C-Space вже звела у пустелі Гобі прототип майбутньої марсіанської бази / C-Space

На Червоній планеті можлива "зелена" енергетика. Вчені змоделювали марсіанські вітри та показали, що при грамотній установці вітряків вони здатні повністю забезпечити базу з екіпажем з шести осіб.

Рано чи пізно людство облаштується на сусідній планеті. Космічні агенції різних країн і компанія SpaceX проробляють можливості відправки на Марс пілотованих експедицій і навіть будівництва там постійних баз. І чим ближче ця перспектива, тим нагальнішим є питання про забезпечення майбутніх поселенців енергією. Як правило, з цієї точки зору придивляються до сонячних батарей та компактних ядерних реакторів, але не вітрогенераторів.

Атмосфера Червоної планети надто розріджена, і сила вітру на Марсі становить лише малу частку — близько одного відсотка — від того, що можна зустріти на Землі. Проте нова робота, проведена Вікторією Хартвік та її колегами з Дослідницького центру Еймса NASA, показує, що вітряки рано викреслюватимуть зі списку кандидатів для майбутньої бази. Про це вчені пишуть у статті, опублікованій у журналі Nature Astronomy, інформує UAINFO.org.

Річ у тому, що одні з найперспективніших місць для будівництва майбутньої бази – приполярні області Марса, де можна знайти водну кригу. Однак саме там енергія сонячного випромінювання мінімальна, а вже в періоди пилових бур стає зовсім недоступною. Все це робить вітрогенерацію дуже корисним доповненням для сонячних батарей, що й продемонстрували автори нової роботи.

Вчені використали кліматичні моделі Землі, адаптовані до умов сусідньої планети. Їх доповнили детальними даними про ландшафт, погоду, кількість сонячного випромінювання та інші параметри, зібрані місіями Viking та MGS. Це дозволило змоделювати вітрові режими у різних регіонах Марса, їх зміни вдень та вночі під час різних сезонів. На основі такої інформації автори підрахували енергію вітру, а також її частку, яку можна видобувати за допомогою різних моделей вітрогенераторів, що використовуються сьогодні на Землі.

Розрахунки показали, що правильно встановлені вітряки можуть виявитися не просто корисним доповненням до сонячних панелей, але в деяких ділянках поверхні Марса здатні повністю забезпечити енергією базу з екіпажем із шести осіб.

Максимальної сили місцеві вітри досягають на високих краях ударних кратерів, а також у районах високогір'я. Біля полюсів вони слабші, але й там вітряки цілком здатні живити невеликі дослідницькі станції, що автономно працюють.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини