Що робити, якщо не можете заснути
Універсального рецепта від безсоння немає. Але якщо розслабитися не виходить, можна спробувати обдурити організм за допомогою цих простих хитрощів.
Безсоння часто називають «хворобою великого міста». І, дійсно, жителі мегаполісів (особливо офісні працівники, які страждають від гіподинамії, стресів та перевтоми) нерідко мають проблеми із засипанням. Болісні години в очікуванні довгоочікуваного відпочинку будь-кого можуть звести з розуму. Але не варто зневірятися! Зовсім небагато зусиль над собою — і сон прийде, інформує UAINFO.org з посиланням на Тhe Мuse.
Настройтесь на позитивний лад. Негативні думки — «Вже так пізно, а мені рано вставати», «Я ніколи не засну» — заважають організму розслабитися. Спробуйте заспокоїтись — так у вас більше шансів опинитися в царстві Морфея.
Зосередьтеся на чомусь одному. Пам'ятаєте той старий прийом, коли потрібно рахувати овечок? Адже він справді працює! Але справа навіть не в вівцях, а в тому, щоб уявити якусь монотонну дію.
Прикиньтеся, що хочете спати. Намагайтеся переконати ваш мозок у тому, що ви дуже втомилися. Уявіть, як ви почуваєтеся в такому стані — ваші повіки, руки та ноги важчають, вам хочеться позіхнути та звернутися калачиком під ковдрою...
Почитайте книгу. Так-так, саме книгу — справжню паперову, а не електронну! Увімкніть приглушене світло так, щоб можна було з комфортом прочитати написане, і читайте. Не бійтеся забути сюжет чи втратити сторінку, на якій зупинилися, — головне заснути.
Послухайте музику. Проста акустична музика в стилі лаундж — це те, що вам потрібно! Нічне радіо чи улюблена аудіокнига теж підійдуть. Деякі люди скаржаться, що не можуть спати в абсолютній тиші, бо вона давить. У цьому випадку допомагає запис із «білим шумом», наприклад, звуками зливи.
Зробіть вправи на розтяжку. Їх можна виконувати, не встаючи з ліжка. Підніміть ноги та притуліть їх до стіни, щоб заспокоїти центральну нервову систему. Поворухніть ногами та руками, потягніться всім тілом.
Вправа «4-7-8». Як запевняють вчені, ця техніка допомагає знизити серцевий ритм і артеріальний тиск, що дає необхідне почуття сонливості.
- Вдихайте повітря протягом 4 секунд.
- Тепер затримайте дихання на 7 секунд.
- Видихайте повітря протягом 8 секунд.
Повторюйте вправу, доки не відчуєте, що хочете спати.
Зробіть те, що ви любите найменше. Замість того, щоб повертатися з боку на бік, встаньте з ліжка і зробіть те, що у звичайному житті вас дуже втомлює. Декому вистачає двадцяти хвилин із праскою в руці.
Охолодіть ноги. За результатами деяких досліджень, це дійсно допомагає організму «вимкнутися» швидше. Спробуйте заснути, висунувши ноги з-під ковдри.
Закрийте очі. Навіть якщо в кімнаті досить темно, багатьом людям однаково заважають такі джерела світла, як вуличні ліхтарі або місячне світло. В цьому випадку не обійтися без маски для очей. Якщо такої немає, спробуйте прикрити очі згладженою теплою тканиною або тонким рушником.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки