MENU

В Україні змінилася ситуація в енергетиці: де і як довго не буде електроенергії

2654 0

В Україні змінилася ситуація в енергетиці: де і як довго не буде електроенергії

В Україні ситуація в енергетиці покращала, при цьому все ще залишається критичною. 24 грудня в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Водночас є певні обмеження у системі передачі електроенергії.

Найважча ситуація з енергопостачанням залишається у центральному регіоні України, зокрема у Києві та Київській області, де через нещодавні російські обстріли застосовано екстрені відключення, йдеться на сайті ДТЕК, інформує UAINFO.org.

У Білій Церкві, Василькові, Фастові енергетикам вдалося вийти на графік відключень 4/4. Подібний графік й у районі Вишгорода. Найскладніша ситуація у Бучанському, Броварському та частково Бориспільському районах. Там громади заживлено, але через масштабні ушкодження світло їм подають на 2-4 години, а вимикають на 6-10 годин.

Як додав мер столиці Віталій Кличко, водопостачання та теплопостачання відбувається у штатному режимі. "За винятком випадків, де робота котелень залежить від електроенергії. І ми працюємо над тим, щоб залучити генератори, щоб заживити максимальну кількість котелень", – зазначив Кличко.

Гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що стан енергосистеми у Києві продовжує бути критичним, але ситуація дещо посунулася.

"Завдяки старанням енергетиків навантаження на мережу вдалося перерозподілити. Тепер Оболонь, Куренівка і Борщагівка перебувають орієнтовно в таких же умовах, як і решта міста. Також всім нам сприяє і тепла погода", – зазначив він.

Станом на ранок 24 грудня в Україні працюють всі види генерації, однак через обстріли та пошкодження обладнання одна з електростанцій припинила виробіток. Про це повідомили в "Укренерго".

Читайте також: Якщо немає світла: у YASNO звернулися до киян із важливим проханням

В енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит електроенергії. Також продовжують діяти певні обмеження у системі передачі електроенергії, спричинені пошкодженнями магістральних мереж через російські атаки, повідомляє Оbozrevatel.

В Одесі та Миколаївській області діють графіки відключень. При цьому графіків планових відключень у Миколаєві чітко дотримуються.

У "Тернопільобленерго" опублікували нові графіки відключень із 26 грудня. Гарантовано електроенергію подаватимуть протягом 6 годин на добу.

Дніпропетровська область повернулась до графіків. "У регіоні діють три черги. Дві – з електрикою, одну – знеструмлюють. Енергетики постараються, щоб будинки були зі світлом 5 годин, без нього – 4 години. Але у разі дефіциту потужності будуть більш тривалі відключення.

Також графіки запровадили у Кіровоградській та Чернігівській областях.

Читайте також: Будуть покарані: Міненерго виявило операторів, які порушують графіки відключення світла

У Полтавській області планують дотримуватись графіка відключення. "На 24 грудня НЕК "Укренерго" довело ліміт по потужності у Полтавській області: з 00:00 до 7:00 - 418 МВт, з 07:00 до 24:00- 488 МВт. Для порівняння: 24 грудня 2021 року максимальна потужність становила 893 МВт", – повідомили у компанії "Полтаваобленерго".

В Одесі запровадили нові – триколірні – графіки відключень. Такі графіки вже діяли у Києві до останньої ракетної атаки росіян.

  • Білий колір на графіку: світло є, і наразі його гарантовано.
  • Сірий колір на графіку: в цей час гарантовано не буде світла.
  • Світло-сірий колір на графіку: можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі збільшуватиметься.

 

У Черкаській та Сумській областях діють графіки погодинних відключень. Також графіки запровадили й у Львівській області.

Також голова постачальника електроенергії у Києві Yasno Сергій Коваленко показав, як Київ виглядав з космосу у січні та виглядає зараз.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини