На аеродромі в Білорусі загорівся МіГ-31К – носій ракет "Кинджал": експерт заявив про рекорд втрат російських винищувачів
У неділю, 25 грудня, в Білорусі на аеродромі "Мачулищі" загорівся російський винищувач-перехоплювач Міг-31К, який здатний запускати гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М "Кинджал". До цього у 2022 році в Росії офіційно підтвердили чотири аварії МіГ-31.
Про загоряння одного з двигунів російського винищувача-перехоплювача Міг-31К повідомила моніторингова група "Беларускі Гаюн", інформує UAINFO.org.
Зазначається, що винищувач виведений з ладу та не зможе літати найближчим часом.
Варто відзначити, що 25 грудня "Беларускі Гаюн" повідомляв про два злети російських МіГ-31К в Мачулищах. У зв'язку з цим в Україні оголошували масштабну повітряну тривогу.
Цю інформацію прокоментував військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він повідомив, що нині в Росії не виробляють винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, які є носіями гіперзвукових ракет "Кинджал". Військово-промисловий комплекс РФ може тільки їх обслуговувати та ремонтувати.
Читайте також: На російському авіаносці "Адмірал Кузнєцов" спалахнула пожежа: подробиці
"Сьогодні на винищувачі МіГ-31К чиниться небувалий ресурсний тиск. Ці літаки регулярно застосовуються російськими військами для імітації ударів ракетами Х-47М "Кинджал". Але ж кожен такий політ - це навантаження на двигун і в цілому - на всю систему літака, який складно назвати новим. Винищувачі МіГ-31 вироблялися з 1975 по 1994 роки, тобто, найновішому з них 28 років. Після припинення виробництва винищувачів поступово було згорнуто і виробництво двигунів Д-30Ф6", - зазначив експерт.
Коваленко нагадав, що за 2022 рік у Росії офіційно підтвердили чотири аварії МіГ-31: "Це рекорд втрат МіГ-31 протягом року, якщо закрити очі на те, що можуть бути й неофіційні втрати, про які поки невідомо".
Читайте також: В окупованому Криму під час аварії МіГ-31 загинув підполковник ВКС Росії, який з 24 лютого воював проти України
МіГ-31 - це радянський двомісний надзвуковий висотний всепогодний винищувач-перехоплювач дальнього радіуса дії. Це перший радянський бойовий літак четвертого покоління.
Винищувач розроблявся для перехоплення і знищення повітряних цілей на гранично малих, середніх й великих висотах, вдень і вночі, в простих та складних метеоумовах.
Група з чотирьох літаків МіГ-31 здатна контролювати повітряний простір протяжністю до 1100 кілометрів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки