Експерти: якщо Україна програє, американцям доведеться захищати союзників у Європі
Питання внутрішньої політики США можуть ускладнити виділення допомоги Україні у 2023 році. Таку думку висловили американські аналітики та порадили Білому дому постійно пояснювати, для чого треба підтримувати Україну.
Як передає "Голос Америки", за словами експертів, якщо США борються за захист демократії в Україні, то найефективніший спосіб зробити це – переконати громадськість, що це правильно, інформує UAINFO.org.
Як зазначив співробітник Центру аналізу європейської політики Курт Волкер, адміністрації Байдена треба буде більше пояснювати політикам і громадськості, що допомога Україні в перемозі над РФ – це найдешевший і найпряміший спосіб гарантувати безпеку всієї Європи від російського імперіалізму.
"Війна в Україні вимагає лише грошей, частина з яких піде на розвиток американської промисловості", - сказав Волкер, - "А війна, яку Росія принесе в Європу, вимагатиме вже американських життів. Адже якщо Україна програє, ми зіткнемося з ризиком того, що американцям доведеться захищати союзників по НАТО в Польщі та країнах Балтії", – пояснив Волкер.
На думку експерта з міжнародних питань Стівена Бланка з Інституту досліджень зовнішньої політики, той факт, що 127 конгресменів-республіканців не прийшли послухати виступ президента України Володимира Зеленського в Конгресі – поганий знак. Він зазначив, що Білому дому потрібно відточити аргументи, щоб переконати скептиків допомоги Україні наступного року.
Бланк підкреслив, що до кінця 2023 фінансового року Конгрес виділив Україні $113 млрд, це – значна сума. Але ці гроші будуть використані не тільки, щоб посприяти поразці "РФ як головного ворога США", але допоможуть "стримати Китай від більшого авантюризму в Азії".
Другий аргумент – корупція в Україні, і заяви кількох впливових республіканців, зокрема, Кевіна Маккарті, що вони не збираються виписувати "необмежений чек" Україні. Це, як зауважує Бланк, аргумент, за який також люблять вхопитися російські пропагандисти, але і проти нього є контраргументи - адміністрація Байдена сама зацікавлена в моніторингу цієї допомоги для забезпечення контролю.
І третій аргумент - політика щодо Китаю. Багато американців запитує, "чому ми наголошуємо на Україні, коли справжньою загрозою є Китай", зауважує Бланк. Тут, на його думку, важливо вказати, що війна в Україні підриває весь світовий порядок, у збереженні якого зацікавлені США.
Бланк вважає, що у 2023 році адміністрації Байдена потрібно буде повторювати всі ці аргументи, бо важливо не лише робити потрібну справу, але і нагадувати, для чого вона потрібна.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки