MENU

Зеленський переміг Путіна у наступальній дипломатії: що це дасть – старший науковий співробітник Atlantic Council

558 0

Візит Президента України до США. 22 грудня 2022 року  

Контраст між екстраординарною аудієнцію Володимира Зеленського у Вашингтоні та зустріччю російського і білоруського диктаторів в Мінську довів: президент України переміг Володимира Путіна у новому раунді "наступальної дипломатії".

Про це у своїй колонці пише Дайан Френсіс, редакторка канадського National Post, старший науковий співробітник Atlantic Council, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

"Зеленський переграв Путіна, отримавши екстраординарну аудієнцію у Байдена і виголосивши промову, яка викликала численні оплески у Конгресі. Його місія була черчиллівською: зміцнити альянс, подякувати американцям за їхню підтримку й отримати більше зброї, щоб переключити військові зусилля України з оборони на наступ", — зазначає Френсіс. Вона також нагадує, що Путін натомість не лише провів набагато блідішу зустріч в Білорусі "зі своїм маріонетковим диктатором" Олександром Лукашенком, але й НЕ зустрівся у Пекіні зі своїм впливовим "безмежним другом" Сі Цзіньпіном.

"Натомість він послав туди свого помічника, колишнього президента Росії Дмитра Медведєва, який сфотографувався з Сі, але отримав догану за війну", — підкреслює експертка. 

Читайте також: Особлива секретність: таємниці візиту Зеленського до США

Вона також наводить думку колишнього посла США в Росії Майкла Макфола, який переконаний, що візит українського президента до Байдена "дуже погіршить становище Путіна", оскільки Зеленський у Білому домі намагався довести, що найшвидший спосіб завершити цю війну — це наступ.

Утім, хоча Путіна переграли в геополітичному плані, в нього в рукаві є й інші хитрощі, як-от тисячі нових іранських безпілотників, ядерні погрози, гіперзвукові ракети та ще одна масова мобілізація "гарматного м’яса" для того, щоб кинути їх у бій, попереджає Дайан Френсіс. Вона нагадує, що 21 грудня російський генерал Сергій Шойгу оголосив про подальше розширення збройних сил Росії з 1 млн до 1,5 млн за три роки. "Використання такої „жертвенної живої сили“ може й не виграти війни, але сповільнює битви і призводить до великих втрат з іншого боку. Наприклад, запекла битва за Бахмут на сході України зараз зайшла в глухий кут: Україна щодня вбиває приблизно 900 росіян, але, згідно з джерелом в уряді України, їх одразу замінюють 900 свіжомобілізованих ненавчених солдатів", — наводить цифри Френсіс.

Однако вона висловлює сподівання, що "черговий мерзенний європейський деспот", який вирвався на волю, буде "переможений цивілізованими народами".

Читайте також: Візит Зеленського до Вашингтона. Про що промовчали 

Аже візит Зеленського у Вашингтон мав історичне значення, підкреслив серйозність ситуації і нагадав звернення Вінстона Черчилля до Конгресу 26 грудня 1941 року, коли Гітлер захопив частину Європи.

"Як і тоді, Зеленський сформулював боротьбу як глобальну битву, що включає тепер і Іран, який загрожує Америці, Європі, демократії та справедливості. Як і Черчилль, він був оптимістичний і рішучий, але попереджав, що війна ще далека від завершення. І Черчилль, і Зеленський говорили з однієї трибуни, оскільки їхній народ продовжує місяцями страждати від бомбардувань і переживає похмуре Різдво та зиму. Черчилль охарактеризував Гітлера та його союзників так: „їх багато, вони жорстокі та безжальні“ і пообіцяв, що вони "будуть притягнуті до повної відповідальності", — перераховує паралелі Френсіс.

За її словами, Зеленський направив меседж, "подібний до того, що був посланий у 1941 році, і, сподіваємося, він буде почутий".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини