MENU

У КСУ роз’яснили своє рішення у справі щодо перейменування УПЦ (МП)

738 0

У КСУ роз’яснили своє рішення у справі щодо перейменування УПЦ (МП)

У Конституційному суді заявили, що рішення КСУ у справі щодо назв релігійних організацій не впливає на застосування відповідного закону. Як саме його застосовувати – компетенція органів виконавчої влади України.

Про це під час брифінгу у середу, 28 грудня, сказали судді-доповідачі Сергій Головатий та Олексанлр Петришин, повідомляє Радіо Свобода, інформує UAINFO.org.

За словами останнього, у межах своїх повноважень КСУ не вирішує жодних питань щодо заборони, блокування чогось, встановлення відповідальності. Головатий додав: ні в законі, щодо якого було подання в суд, ні в рішенні суду «немає жодної згадки ні про якусь церкву, ні про якусь організацію».

«Правозастосування [закону] — це не наше питання, для цього є відповідні органи у виконавчій владі. Це їхні питання, як закон застосовувати, це їхня відповідальність, це не наша відповідальність. А наявність подання не є блокуванням чинності закону. Він був і є чинним. Ми просто підтвердили його конституційність», — заявив Головатий.

Петришин розповів, що питанням про те, на кого поширюватиметься закон, який у вівторок, 27 грудня, визнали конституційним, має з’ясувати релігієзнавча експертиза, до складу якої входять відповідні фахівці, а також, за законом, мають долучитися організації, про які йдеться.

«Коли настає момент, коли є необхідна кількість голосів на текст, який подається…Настав час, коли з’явився текст, за який проголосували щонайменше десять суддів. Кожен суддя має свою позицію, тому ведеться тривала дискусія», — додав Головатий, пояснюючи тривалість розгляду справи специфікою діяльності КСУ.

Конституційний Суд України 27 грудня визнав конституційними зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які зобов’язують релігійні організації повністю відображати належність до релігійного об’єднання, керівний центр якого розташований за межами.

Після цього в Українській православній церкві (Московського патріархату) заявили, що рішення Конституційного суду їх не стосується і що законних підстав для зміни назви релігійних організацій, що належать до УПЦ, немає.

У січні 2020 року Міністерство культури України оприлюднило перелік церков, яким необхідно вказувати чи свою належність безпосередньо до Російської православної церкви (РПЦ), чи інший зв’язок із країною-агресором. Під дію сьомої та восьмої частин статті 12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з висновком Мінкульту, потрапила, серед інших, і Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою, УПЦ).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Радіо Свобода


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини