Підозрюваний у шпигунстві німецький розвідник мав доступ до надсекретних даних про війну РФ проти України, зібраних партнерами — WSJ
Співробітник німецької розвідки підозрюється в передачі секретних розвідданих Росії (Фото:Christian Lue/Unsplash)
Високопосадовець німецької Федеральної розвідувальної служби (BND), якого підозрюють у шпигунстві на користь країни-агресора РФ, мав доступ до надсекретної інформації про війну проти України, а також знав, як США і союзники збирали ці дані.
Про це повідомляє The Wall Street Journal у четвер, 29 грудня, із посиланням на західних чиновників, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Наразі правоохоронці з’ясовують, чи передавав розвідник ці дані Кремлю. Якщо так, то країна-агресор могла бути попереджена про свої вразливості та розкрити західні методи збору розвідданих. Американський чиновник сказав WSJ, що ця справа викликає «серйозне занепокоєння».
Як пише WSJ, Німеччина не входить до розвідувального альянсу П’ять очей, але отримує конфіденційну інформацію від цих країн, особливо щодо війни Росії проти України.
Німецькі чиновники заявили, що підозрюваний Карстен Л. працював над розвідданими, пов’язаними з війною, у тому числі матеріалами, зібраними німецькими військовими супутниками. Його відділ також обробляв секретні розвіддані щодо війни, отримані іншими розвідслужбами.
За словами офіційних осіб Німеччини, BND отримала інформацію про ймовірного шпигуна у своїх лавах від союзної розвідслужби раніше цього року.
«За словами автора кількох книг про BND Еріха Шмідта-Еенбума, цей випадок може бути найгіршим прикладом проникнення Росії в розвідувальні служби Німеччини з 1961 року, коли високопосадовець BND, який шпигував на користь Радянського Союзу, викрив мережу зі 100 шпигунів ЦРУ», — пише WSJ.
Наприкінці грудня у Німеччині затримали співробітника служби зовнішньої розвідки, якого підозрюють у передачі державних таємниць Росії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки