Багато хто у світі продовжує розглядати українсько - російську війну, як регіональний військовий конфлікт, який їм не загрожує і не може загрожувати.
Люди, на усіх континентах, продовжують жити своїм життям, незважаючи на те, що ця війна, вже 11 місяців палає в центрі Європи, пише у своєму блозі президент Української фундації дослідників права, народний депутат України V, VI та VII скликань Віктор Швець, інформує UAINFO.org.
Безумовно, переважна більшість мешканців планети, хто в більшій мірі, хто в зовсім не значній мірі знають, що росія напала на Україну, у зв’язку з чим і відбуваються військові дії, в яких задіяно майже мільйон військовослужбовців і десятки тисяч одиниць бойової техніки, сотні літаків і гелікоптерів, систем залпового вогню, крилатих і балістичних ракет, бойові кораблі і підводні човни, стратегічна авіація, що в результаті цієї агресії путінська росія захопила частину української території і на фронті майже 1200 кілометрів відбуваються жорстокі бойові зіткнення з застосуванням майже усіх видів і родів збройних сил.
ООН вже неодноразово розглядала цей військовий конфлікт і визнавала Росію агресором і приймала відповідні резолюції, які зобов’язували путіна і росію, як агресора, зупинити цю широкомасштабну війну.
Але путін ігнорує усі ці рішення міжнародного співтовариства і продовжує війну, в результаті якої знищуються українські міста і села, вбивається величезна кількість мирного населення, а близько 10 мільйонів мирних громадян України, стали вимушеними біженцями і заради безпеки своїх дітей залишили територію своєї країни.
Масштаби воєнних дій вражають, агресор застосовує усі найновіші види своїх озброєнь, за виключенням ядерної зброї.
Світові ЗМІ активно інформують населення планети про цю війну і про ті величезні жертви серед мирного населення і масштабні руйнування та знищення міської і сільської інфраструктури українських міст і сіл. За своїм характером, інтенсивності, кількості солдат і бойової техніки на полі бою, ця війна вже багато в чому перевершила окремі бойові дії Другої світової війни.
Але незважаючи на усі жахи цієї війни та її масштаби, величезні жертви, народи світу не відчувають смертельної загрози для себе і продовжують жити своїм звичайним життям, фактично не звертаючи увагу на війну.
І лише невелика кількість людей на планеті, державні і громадські діячі різних країн, усвідомлюють яку колосальну небезпеку для людства несе ця війна.
Вони розуміють, що ця війна носила регіональний характер лише на її початку, а тепер це вже де факто світова війна, яка може призвести людство до ядерної катастрофи.
Чи можна врятувати світ від Третьої світової і ядерної катастрофи?
Вже багато разів висловлював свою думку з цього приводу. Зараз багато хто теж відкрито говорить про загрозу світової війни і що ця загроза є реальною і вона не зменшується, а навпаки - кожний прожитий день наближає нас до Третьої світової.
Хто і що може врятувати світ?
Як це не буде виглядати комусь дивним, але людство вже пережило аналогічний період в своїй історії, коли можна було б врятувати людство від Другої світової війни і нам необхідно ще раз це усвідомити і об’єднавшись усім світом думати як на цей раз врятувати мир і життя на планеті.
Це не пафосні слова, це - жорстка констатація реальності.
Багато хто висловлює обгрунтовані припущення, про можливість переродження локальної війни в Третю світову війну.
З цим важко не погодитись, оскільки неупереджений аналіз реальних подій, підтверджує таку можливість.
Але моя позиція ще більш радикальна - Третя світова війна вже йде повним ходом, єдине, що пока вона не вийшла за межі кордонів України, і світ не наважиться назвати її третьою світовою, хоче вже присутні майже усі її елементи.
Але, давайте згадаємо історію і повернемось в 1938 рік, ще раз більш уважно подивимось, як розгорталися міжнародні події в центрі Європи - в Чехословаччині, і які врешті решт призвели до Другої світової війни і чи можна було врятувати світ від цієї трагедії?
Отже, Чехословаччина, 1938 рік.
Чехословаччина, була частиною Австро - Угорщини і виникла як самостійна держава в результаті Версальського договору в 1918 році за наслідками Першої світової війни. В 1938 році в Чехословаччині проживало майже 14 млн людей, з яких, чехів було 46%, німців - 28%,словаки -13% і 5% - українці, поляки і євреї.
Промисловість цієї країни була однією із найбільш розвинутих у Європі, особливо військова, яка випускала різни види озброєнь, в тому числі одні із найкращих танків. Достатньо сказати, що потенціал військової промисловості Чехословаччини був співрозмірний військовому потенціалу промисловості Великої Британії. Принагідно зауважити, що німецьке населення проживало компактно в Судетській області на кордоні з Німеччиною. В Чехословаччині, на той час була потужна і добре оснащена армія, яка могла протистояти Гітлеру.