MENU

Чому інопланетяни досі не вийшли на контакт: учені висунули теорію

1354 0

Чому інопланетяни досі не вийшли на контакт: учені висунули теорію

Чи існує позаземне життя? Це питання розбурхує уяву людства з тієї самої миті, коли до землян прийшло усвідомлення того, наскільки величезним є всесвіт. Відповідь на питання за десятиліття досліджень так і не було знайдено. Та й самі інопланетяни, схоже, не надто поспішають вийти на контакт із людством. Група учених з Інституту пошуку позаземного розуму (SETI), ймовірно, знайшла пояснення мовчанню позаземних цивілізацій.

Як пише Livescience, з посиланням на керівницю дослідження Софію Шейх, інопланетяни можуть чекати космічної версії "полудня", щоб послати свій сигнал на Землю, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Команда Шейх, яка займається вивченням екзопланет, використовує схожі методи, намагаючись спіймати сигнали від позаземних цивілізацій. Для цього вони досліджують потенційно населені планети саме у ту мить, коли вони, з точки зору Землі, проходять прямо перед своїми сонцями.

Шейх вважає, що такий транзит екзопланети є ідеальним шансом для того, щоб спіймати сигнал з іншого світу.

"Екзопланетні транзити особливі тим, що вони можуть бути розраховані як нами на Землі, як спостерігачами, так і будь-якими потенційними технологічними видами в самій екзопланетній системі, як передавачами", – сказала Шейх.

Оскільки такі транзити повторюються в один і той самий час, вчені можуть розрахувати момент відправлення чи очікування сигналу з тієї чи іншої екзопланети.

Шейх також пояснила, що така стратегія дозволяє не полювати за позаземним сигналом у безмежному просторі космосу, а мати чітку точку для пошуку повідомлення.

Команда Шейх, використовуючи телескоп Роберта Берда у Грін Бенк, Західна Вірджинія (США), у березні 2018 року прослухала 12 потенційно населених планет, виявивши велику кількість радіосигналів – майже 34 тисячі – але 99,6% з них можна було одразу відкинути як перешкоди від земного зв'язку. Сигнали, що залишилися надалі аналізувалися групою науковців. Але про позитивний результат наразі говорити не можна.

Зрештою, всі сигнали, окрім двох, були визначені як такі, що спричинені перешкодами. І лише короткі сплески від Kepler-1332b і Kepler-842b – потенційно кам'янистих планет, більших за Землю – були визнані вартими подальшого вивчення. Проте, Шейх не покладає надії й на ці сигнали, вважаючи, що вони, найімовірніше, є наслідком перешкод, а не справжніми повідомленнями.

У майбутньому вчені планують продовжити свої дослідження з використанням різноманітних телескопів.

Як відомо, з кінця 19-го століття, коли було винайдено радіотехніку, Земля ненавмисно відправляє власні сигнали у космос, а 1974 року це також було зроблено умисно, коли астрономи Френк Дрейк і Карл Саган відправили у космос сигнал, який відомий як "Послання Аресібо".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обзреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини