MENU

Більша частина рифових акул і скатів вимруть – дослідження

495 0

Більша частина рифових акул і скатів вимруть – дослідження

Майже дві третини акул і скатів, що мешкають в районах коралових рифів у всьому світі, знаходяться під загрозою зникнення. Якщо нічого не робити, це може спричинити потенційно жахливі наслідки для екосистем коралових рифів.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.

Основною причиною підвищеного ризику вимирання експерти називають надмірний вилов риби, який посилюється зміною клімату і деградацією середовища проживання акул і скатів - коралових рифів.

Існує 30 сімей, 59 родів і 134 види рифових акул і скатів. Із них майже дві третини (59%) знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, до списку таких, що знаходяться під загрозою зникнення, занесено п'ять видів акул, а також дев'ять видів "скатів-носорогів".

Відзначається, що акули і скати є ключовими функціональними компонентами екосистем коралових рифів, і їх не зможуть замінити інші види. Зникнення таких видів матимуть каскадні наслідки в харчових ланцюжках для інших видів.

Наслідки торкнуться не тільки екосистеми коралових рифів, а й людей: коралові рифи забезпечують засоби до існування і продовольчу безпеку понад півмільярда людей, котрі живуть у прибережних регіонах.

Зменшення популяції цих рифових мешканців відбувалося понад півстоліття, але найбільше скорочення відбулося до 2005 року.

Вчені дійшли висновку, що з найбільшою загрозою рифові акули стикаються в Західній Атлантиці і деяких частинах Індійського океану. А для скатів загроза існує у водах Південно-Східної Азії і також у Індійському океані.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини