З нічного неба Землі незабаром зникнуть навіть найяскравіші зірки
Нове дослідження міжнародної групи вчених показало, що кількість видимих неозброєним оком зірок у нічному небі стрімко скорочується. Якщо ця негативна тенденція збережеться, незабаром невидимими стануть найяскравіші зірки. І причина цього явища криється не в космосі, а на Землі.
Скорочення кількості видимих без спеціальних оптичних засобів зірок у нічному небі відбувається через занадто сильне світлове забруднення, йдеться в новому дослідженні. За словами вчених, якщо цей вид забруднення посилюватиметься, то із Землі через 18 років у середньому можна буде побачити неозброєним оком не 250 найяскравіших зірок, як зараз, а лише 100, інформує UAINFO.org з посиланням на The Guardian.
За словами Крістофера Кіба з Німецького центру дослідження Землі, найгірше, що може статися, це те, що найближчим часом взагалі важко буде побачити якісь зірки. Тобто навіть найяскравіші сузір'я зникнуть із нашого поля зору.
Читайте також: Сонячний шторм "відірвав" хвіст кометі, яка рухається до Землі
Вчені проаналізували понад 50 тисяч спостережень неозброєним оком за зірками, які здійснювали астрономи-аматори протягом останніх 10 років. Вони з'ясували, що кількість зірок, за якими можна спостерігати без телескопів, значно скоротилася.
Світлове забруднення є наслідком надто великої кількості штучних джерел освітлення, особливо у великих містах Землі. Тобто освітлення міст сприяє тому, що світло розсіюється в нижніх шарах атмосфери, і таким чином світло зірок стає невидимим.
За словами вчених, кількість штучних джерел освітлення на планеті зростала величезними темпами разом зі зростанням населення, великих міст та появою нових технологій протягом усього XX століття, але досягла свого піка на початку XXI століття. Але цей процес триває і може призвести до того, що зірки просто зникнуть із нашого нічного неба.
Читайте також: Небо насправді не блакитне: вчені зробили шокуючу заяву
Вчені підрахували, що за останні 10 років яскравість неба в середньому збільшилася майже на 10%. Водночас у Європі цей показник становить майже 7%, а у США – майже 10,5%. Разом з тим, за словами Кіба, немає точних даних щодо рівня світлового забруднення в країнах, що розвиваються. Хоча є припущення, що з огляду на сильне зростання нових джерел штучного освітлення тут, подібний вид забруднення неба в цих регіонах набиратиме швидших темпів.
Дані вчених лише підтверджують інше дослідження, яке було проведено ще у 2016 році, коли стало відомо, що Чумацький Шлях уже не може побачити третина мешканців Землі. І причиною цього є також світлове забруднення.
За словами Грега Брауна з Королівської обсерваторії у Гринвічі, Велика Британія, який не брав участі в новому дослідженні, світлове забруднення також впливає на роботу професійних астрономів. Тобто, деяким наземним телескопам не вдається побачити деякі зірки через збільшену яскравість неба.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки