Сонячний шторм "відірвав" хвіст кометі, яка рухається до Землі
Австрійський астрофотограф Міхаель Ягер зробив знімки комети C/2022 E3 (ZTF), яка здійснила зближення з Сонцем і тепер рухається у напрямку до Землі. На цих знімках видно, як частина кометного хвоста відокремлюється під впливом бурі на Сонці, повідомляє Space.com, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.
На отриманих знімках можна побачити те, що астрономи називають «подією відділення». По суті, це означає витончення хвоста, через що здається, що він відривається від комети.
New image processing: C/2022 E3 (ZTF) 2023 jan 17 5.10 UT 5x100sec 11" RASA QHY600 and 5x150sec Leica-Apo-Telyt Nikon Z50mod Michael Jäger pic.twitter.com/249asnu9eW
— Michael Jäger (@Komet123Jager) January 18, 2023
Ймовірно, це витончення було пов'язане з турбулентною космічною погодою, а саме, сильнішим, ніж зазвичай, сонячним вітром. Він був викинутий під час недавнього коронального викиду маси, що відбувся на Сонці (КВМ). КВМ - це сплески високоенергетичних частинок з верхньої атмосфери Сонця, корони, які подорожують Сонячною системою, впливаючи на атмосфери планет та інших космічних тіл.
C/2022 E3 2023 jan 17 UT 3.59-5.22 UT 11" RASA QHY600 32x100sec Michael Jäger pic.twitter.com/2bWQL2AHSP
— Michael Jäger (@Komet123Jager) January 18, 2023
«Частина хвоста комети ZTF була відірвана і віднесена сонячним вітром. КВМ, які стикаються з кометами, можуть викликати магнітне перез'єднання в їхніх хвостах, іноді повністю відриваючи їх», - пояснив сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather.
Хвіст комети складається з матеріалу, що випарувався, і пилу, що виділяється крижаним тілом у міру того, як воно нагрівається на шляху до Сонця. Діаметр комети, як правило, не перевищує кілька кілометрів, але її хвіст може сягати сотень тисяч кілометрів.
Повз комету цього року пронеслося відразу кілька КВМ, оскільки її подорож Сонячною системою співпала з піком активності на Сонці. У міру наближення небесного тіла до Землі, кількість КВМ може зрости, оскільки на даний момент на нашій зірці спостерігається вісім плям.
За даними NASA, період обертання комети становить 50 тисяч років, тобто востаннє вона підходила на мінімальну відстань до Землі під час верхнього палеоліту. Це означає, що комету могли спостерігати неандертальці або ранні Homo sapiens, які мешкали під час останнього льодовикового періоду. Але, звісно, вони не могли знати, що це було.
На мінімальну відстань до Землі комета підійде 1-2 лютого, існує можливість, що її можна буде спостерігати неозброєним поглядом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки