Як правильно вибрати проектор для домашнього кінотеатру
Перш за все проектор – це обладнання для відображення контенту, котрий ви будете дивитись. Якщо є можливість, порівняти дві-три моделі, які ви обрали, то обов’язково зробіть це. В кінці ми підкажемо як таке тестування проводити
Про це для HTG пише спеціаліст Андрій Глемба.
По-перше, треба визначитись для яких потреб вам потрібен проектор. Якщо це конфернц-зал з великим екраном, то вам важлива достатня роздільна здатність (розширення) та кількість люменів – яскравість.
Якщо це домашній кінотеатр, то важливим параметром є саме розширення. Бажано 4К – 4096х2160 або 3840х2160. Всі проектори для домашнього кінотеатру мають великий контраст.
Далі варто звернути увагу на технологію на якій він зроблений: DLP, LCD, SXRD/D-ILA. Кожна з технологій має свої переваги та недоліки. На нашу думку краща технологія SXRD/D-ILA але вона доволі дорога у виробництві. Тож проектори на її базі мають солідну ціну.
Для учбового закладу краще взяти проектор на базі LCD технології з розширенням хоча б Full HD 1920×1080 та збалансованою яскравістю. Особливість LCD технології в тому, що світло лампи проектора проходить через матриці різного кольору, далі у призмі формується у кольорову картинку, і через об’єктив ми бачимо готовий контент.
DLP технологія формує картинку, пропускаючи світло через колесо з різними кольорами (червоний, зелений, синій, білий), яке дуже швидко обертається. Завдяки швидкості обертання ми не бачимо мерехтіння. Мозок сприймає це як кольорову картинку. Недоліком DLP-технології є те, що іноді ми можемо бачити ефект «веселки» на білому кольорі.
Ну і не будемо забувати про портативні проектори для презентацій. Тут важлива вага проектора, яскравість та розширення.
І зовсім окремий сегмент – це інсталяційні проектори для різних шоу та завдань. Це великий обсяг технічної інформації, яка може бути не зрозумілою для пересічного громадянина. Тому цю категорію ми розглянемо у окремій статті.
Отож дивимось: якщо ви маєте яскраве приміщення – треба більша яскравість (вимірюється в люменах Lm), великий екран з достатнім розширеннм (4К-3840х2160 або 8К-7680×4320) та оптимальна відстань до екрану – дивіться параметр об’єктиву «проекційне відношення» (Throw ratio) та користуйтесь формулою.
Ls=Tr*L Tr=Ls/L L=Ls/Tr
Tr – Проекційне відношення
L – Відстань від проектора до екрана
Ls – Ширина екрана
Сподіваємось, що дана інформація буде вам корисна! Якщо виникли запитання або потреба в детальній консультації та підборі проектора – дзвоніть нам!
Звертайтеся до професіоналів своєї справи.
Ми завжди готові Вам допомогти!
Home Technology Group
P.S. Обирайте очима! Перед придбанням, оцініть якість зображення проектора «наживо».
Ваших обранців треба підключити через HDMI-сплітер та звести зображення на один екран. Далі вмикаємо всі проектори та закриваємо об’єктиви. Після, по черзі відкриваємо і дивимось якість «картинки». Таке «сліпе тестування» дуже корисне.
P.P.S. Колись клієнт обрав проектор EPSON (на той момент це була топова модель в лінійці для домашніх кінотеатрів), але ми запропонували «сліпе тестування» з двома рівними по якості та ціні проекторами Sony та Panasonic. Саме цікаве що з самого початку він відкинув ту модель, яку планував придбати, та обирав між Sony та Panasonic. В результаті придбав Sony.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки