Нідерландські мікрочипи продовжують в обхід санкцій надходити до російських танків і гелікоптерів, – ЗМІ
За даними журналістського розслідування, існує пул китайських компаній, які постачають РФ мільйони європейських мікрочипів. Також Китай не ввів обмежень на торгівлю з Росією, що ускладнює контроль за санкціями.
Попри введені санкції мікросхеми нідерландських компаній продовжують потрапляти в РФ через треті країни. Про це повідомляється в журналістському розслідуванні видання NOS, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кремль придбав мільйони мікрочипів, які виробили в Нідерландах. Експортують товар не безпосередньо, а через треті країни. За даними журналістів, кілька сотень постачань було відправлено трьом російським компаніям, які пов'язані з оборонними підприємствами.
Читайте також: РФ може отримувати мікрочипи для військових цілей з пральних машин та холодильників, куплених через треті країни, – Bloomberg
Існує чітка схема, коли невелика група китайських компаній отримує голландські чипи, а потім передає їх РФ. Одна з таких компаній перебуває під санкціями в США, але це не допомагає. Зазначається, що в РФ потрапляють чипи компаній NXP і Nexperia. Нещодавно чипи першої компанії помітили на полі бою в Україні.
Серед іншого мікрочипи були помічені в артилерійських установках, крилатих ракетах і навіть в ударних гелікоптерах. Перед цим чипи NXP були виявлені в російських та іранських безпілотниках.
Обидві компанії NXP і Nexperia стверджують, що вони дотримуються санкційних правил і не ведуть бізнес із РФ, а їхнім клієнтам заборонено постачати туди продукцію. Однак вони безсилі, якщо їхні чипи, які виробляються в мільярдних кількостях, опиняться в РФ через паралельний імпорт.
Читайте також: Reuters: Ланцюжок поставок, що веде до російських дронів-убивць
"Ці чипи регулярно зустрічаються практично в усіх типах російських бойових безпілотників та інших високоточних озброєнь, таких як крилаті ракети. Чипи NXP були виявлені в 10 із 27 російських систем озброєння, які RUSI досліджував на запит України", — повідомив інститут минулого літа.
Проблема ускладнюється тим, що Китай не вводив жодних санкцій із РФ. Тому якщо чипи туди потрапляли, то Пекін не перешкоджатиме потраплянню пристроїв на російську територію.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки