У США збили китайську кулю-розвідника у небі над Південною Кароліною. ВІДЕО
У суботу, 4 лютого, у Сполучених Штатах Америки прийняли рішення збити китайську повітряну кулю, яка кілька днів тому зайшла в повітряний простір. Аеростат знищили у небі над штатом Південна Кароліна. Для цього був піднятий винищувач ВПС США.
Американські військові дочекалися, поки куля вийде в море в районі антлантичного узбережжя Міртл-Біч у Південній Кароліні. Кулю збили біля узбережжя, наразі триває операція з пошуку уламків, які могли впасти в океан.
Операцію зі збиття аеростата показали в прямому ефірі Fox News, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Пізніше ЗМІ поділились відео, на якому видно момент збиття кулі.
NOW - U.S. military has just shot down the Chinese spy airship over the Atlantic Ocean after letting it fly over the country for days.pic.twitter.com/1roYrb30uE
— Disclose.tv (@disclosetv) February 4, 2023
За даними CNN, офіційний представник США підтвердив, що американські військові збили ймовірно китайську шпигунську повітряну кулю над Атлантичним океаном.
Він повідомив, що президент США Джо Байден схвалив збиття повітряної кулі.
Зазначимо, що в суботу президент США Джо Байден вперше прокоментував інцидент із китайською кулею. Журналіст запитав у нього, чи збираються збивати аеростат, передає ABC News.
"Ми подбаємо про це", – відповів Байден.
Читайте також: У США вирішили не збивати китайський аеростат, який змусив Блінкена скасувати візит у Пекін
Як пише Associated Press, Федеральне авіаційне управління та берегова охорона перед збиттям провели роботи для того, аби звільнити повітряний простір і територію під повітряною кулею, коли вона досягла океану. Там чергували кораблі, аби одразу розпочати пошук уламків.
"Чиновники намагалися розрахувати час операції так, щоб вдалося витягнути якомога більше уламків, перш ніж вони потонуть в океані", – сказано в повідомленні.
Китай продовжує стверджувати, що повітряна куля була звичайним аеростатом для дослідження погоди, який збився з курсу. У США в це не вірять, адже куля пролетіла над військовою базою у штаті Монтана, де розміщені ядерні міжконтинентальні балістичні ракети.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки