MENU

Як зберегти відносини міцними: чотири поради від психолога

3423 0

Як зберегти відносини міцними: чотири поради від психолога

Багато хто думає, що добрі стосунки – щось само собою зрозуміле. Насправді над ними треба працювати та прагнути стати найкращими партнерами.

Американський психолог Марк Треверс розповів виданню Psychology Today, що потрібно зробити, щоб стосунки були міцними, інформує UAINFO.org.

Не критикуйте партнера

Критичні судження зазвичай стосуються характеру чи поведінки людини, а не її конкретних дій. Критика змушує вашого партнера боронитися.

Ви можете попрацювати над тим, як ви висловлюєте свою критику. Наприклад, використовуйте займенник "я" замість "ти". Висловлюйте позитивну потребу замість негативного судження. Уникайте того, щоб ваш партнер відчував себе атакованим.

Читайте також: Несерйозні наміри: три сигнали на перших побаченнях, які передвіщають стосунки без розвитку

Замість того щоб заявити: "Ти ніколи не допомагаєш по дому!", скажіть: "Я засмучуюсь, коли ти не допомагаєш по дому". Або фразу "Ти завжди говориш тільки про себе. Чому ти так зациклена на власній персоні?" спробуйте сформулювати так: "Я почуваюся обділеним у наших розмовах. Будь ласка, ми можемо поговорити й про мене теж?"

Цінуйте, а не зневажайте

Зневага - шкідлива форма спілкування. Ви нападаєте на партнера і применшуєте його почуття власної гідності, використовуючи саркастичні жарти про риси характеру чи поведінку людини. Зневага звучить приблизно так: "Не треба знову влаштовувати драму!".

Щоб уникнути такої поведінки, напрацюйте звичку мати ніжність і захоплення щодо партнера, виявляти вдячність. Замість того щоб сказати: "Ти знову забув випрати білизну? Чому ти такий лінивий і забудькуватий?", використовуйте фразу: "Я розумію, що у тебе був складний день, але не міг би ти не забувати прати речі в ті дні, коли я працюю допізна? Я була б тобі вдячна”.

Візьміть на себе відповідальність замість того, щоб захищатися

Оборонна реакція виникає, коли один або обидва партнери при конфлікті заперечують свою відповідальність і перекладають провину на іншого. Захисна реакція може включати такі фрази, як: "Це не моя вина!", "Чому ти завжди звинувачуєш мене?", "Це неправда!"

Читайте також: Одне ціле: психологи назвали ознаки довговічних стосунків

Коли люди займають оборонну позицію, це призводить до подальших суперечок та не дозволяє вирішити конфлікт. Необхідно виробити звичку визнавати свою провину та брати на себе відповідальність. Наприклад, замість того, щоб звинувачувати іншу людину, кажучи: "Це твоя провина, що ми запізнилися, тому що ти витрачаєш занадто багато часу на те, щоб одягнутися!", спробуйте сказати: "Мені подобається приходити вчасно, наскільки це можливо. Але іноді ми можемо дозволити собі запізнитися".

Робіть перерви, щоб заспокоїтися

Коли людина уникає суперечки, щоб уникнути подальшого конфлікту, вона може відгороджуватися від партнера: уникати зорового контакту, уникати обговорення, відмовлятися говорити на певні теми та припиняти розмову. Це не розв'язує проблему, а лише посилює почуття ізоляції та роз'єднаності, що згодом може призвести до подальшого невдоволення між партнерами.

Коли ви відчуєте тупикову ситуацію, що насувається, замість того щоб повністю замикатися в собі, припиніть розмову і зробіть перерву, щоб заспокоїтися. Наприклад, ви можете сказати: "Я почуваюся пригніченою нашою розмовою. Мені потрібно зробити перерву. Не міг би ти дати мені 20 хвилин? Я хочу прогулятися, а потім подзвоню тобі".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини