MENU

Ейдман: Путін не хоче і не може відігравати роль лідера нації, що воює в тотальній війні, бо він старий, лінивий та боягузливий сибарит

1022 0

Експерти гадають: чи оголосить Путін про запровадження військового стану, загальну мобілізацію, мілітаризацію виробництва, перехід від СВО до нової "вітчизняної війни"? Російські ура-патріоти на кшталт Гіркіна давно закликають до цього і стверджують, що без таких радикальних заходів війну не виграти. Ліберали та помірні подібного не хочуть і дуже бояться. Але найбільше цього не хоче і боїться сам Путін. Знаєте чому? Він не хоче і не може відігравати роль лідера нації, що воює в тотальній війні. Путін – старий, лінивий, боягузливий сибарит, а не палкий вождь-пасіонарій.

Таку думку у своєму блозі висловив соціолог, російський опозиціонер Ігор Ейдман, інформує UAINFO.org.

Успішні (навіть недовгий час) керівники воюючих країн (неважливо, герої чи злочинці) мали якості, які у Путіна абсолютно відсутні.

Вони вміли запалити націю власним ентузіазмом, мотивувати людей на самопожертву боротьби з ворогом. Згадаймо живі та яскраві виступи Зеленського, надихаючі радіозвернення Черчілля, маніакальні промови Гітлера та Муссоліні, сталінське "брати та сестри".

Читайте також: Путін готується до тривалої війни, але в Росії не вірять у перемогу, – Reuters

Нудний бубніж Путіна не може викликати якийсь ентузіазм. Російський недофюрер здатний лише жалюгідно виправдовуватися, знімаючи з себе відповідальність за війну, і намагатися заспокоювати людей – мовляв, не все так погано, ми ще й не починали.

Війна вимагає ротації кадрів, оперативного висування людей, які добре показали себе у військових умовах, на ключові позиції – як в армії, так і в цивільній сфері. Так робили практично всі успішні лідери країн, що воюють, починаючи з Наполеона. Путін мертвою хваткою вчепився у своїх злодійкуватих друзів-стариганів, зберігає за ними ключові пости, навіть якщо ті вочевидь не справляються, бо нікому більше не довіряє.

Війна вимагає швидких, сміливих та енергійних рішень. Лідер не повинен боятися брати на себе відповідальність за них. Путін категорично не вміє це робити. Усі непопулярні, важкі рішення він затягує, приймає із великим запізненням, намагається перекласти на когось відповідальність за них (про це говорив, зокрема, близький до нього банкір Пугачов).

Путін не може стати ефективним лідером тотальної війни. Вторгнення в Україну він розпочав лише тому, що ґрунтуючись на хибній інформації своїх дуболомів-силовиків, думав, що воно закінчиться за кілька тижнів повною перемогою. Довго і тяжко воювати він не збирався і не був готовий.

Читайте також: ГУР: Українська розвідка співпрацює з людьми, які дуже близькі до Путіна 

Але визнати поразку зараз для нього означає втратити не лише пост президента, а й свободу чи навіть життя. Тому він намагається зробити неможливе: одночасно вести війну та зберігати звичну систему влади, заточену під його персональні якості та потреби, але до такої війни абсолютно не пристосовану.

Поєднати таке неможливо. Це все одно, що одночасно бігти та стояти на місці; намагатися брати участь в автомобільних перегонах, не злазячи з коня; жорстоко битися, продовжуючи серфити в айфоні. Закінчитися це може лише особистим крахом Путіна та його режиму.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Ігор ЕЙДМАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини