MENU

Експерт розповів, чому скидання води з Каховської ГЕС небезпечне навіть для Києва

1354 0

Експерт розповів, чому скидання води з Каховської ГЕС небезпечне навіть для Києва

За словами директора Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайла Яцюка, необхідно думати, як стабілізувати рівень води у водосховищах на Дніпрі.

Директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк розповів, яку небезпеку несе скидання води з Каховської ГЕС у тому числі для Києва. Через дії російських окупантів можуть бути порушені правила експлуатації водосховищ на Дніпрі. В результаті виникне загроза для 70% населення України, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Читайте також: Окупанти провокують катастрофу на півдні: 1 млн українців можуть залишитися без води, – Мінекології

Як заявив Яцюк в ефірі національного телемарафону: "Скидання води з Каховського водосховища має наслідки в тому, що на Дніпрі знаходяться 6 водосховищ, які взаємопов'язані правилами експлуатації. І потрібно розуміти, що 2 найбільших водосховища цих, Кременчуцьке і Каховське, в яких зосереджені 44 кубокілометри води. Це найбільші водосховища, в яких зосереджено 2/3 води".

Яцюк погодився з висловлюванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про ризики для 70% населення України у зв'язку зі зливом води з Каховської ГЕС. За словами директора Інституту, необхідно розуміти, яким способом мінімізувати наслідки скидів.

Читайте також: Окупанти не можуть розпочати генерацію електроенергії на ЗАЕС: в Енергоатомі назвали причини

"Навіть для того, щоб убезпечити Запорізьку атомну станцію, нам потрібно думати, яким чином або стабілізувати рівень води, або певними скидами з вищерозташованих водосховищ врегулювати або мінімізувати цей збиток. Тому що тут ще один контекст — міжнародний. Тому що наслідки спуску води з Каховського водосховища — вони будуть негативними для всього чорноморського басейну, для всіх країн. Тут і наші сусіди можуть постраждати, тому що токсини, які з'являться після того, як загине аквакультура в цьому водосховищі — вона вже почала гинути, ми бачимо — про те, що будуть відбуватися процеси перенесення забруднення, вони будуть загрожувати сусіднім країнам", — підсумував Яцюк.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини