MENU

Двоствольні міномети AMOS: Жданов назвав головні особливості установки

733 0

Двоствольні міномети AMOS: Жданов назвав головні особливості установкиЖданов назвав особливості установки AMOS / фото MKFI, Wikimedia

Військовий експерт Олег Жданов назвав ключові особливості фінсько-шведської установки AMOS. Вона працює практично в напівавтоматичному режимі і може зробити одночасне попадання в ціль 14 мін з двох стволів, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Дійсно, є дуже хороша установка, це фінсько-шведська розробка спільна – самохідна двоствольна 120-мм гладкоствольна самозарядна казеннозарядна мінометна башня. Саме башня, вона виконана в якості вогневого модуля, встановлюється вона або на колісну базу, або на невеликі катери. Мінометна система: 120 міліметрів, гладкий ствол, міни заряджаються з боку казенної частини", – розповів він під час ефіру на YouTube, відповідаючи на питання про те, якими характеристиками володіє система і як вона може допомогти українським військовим. 

Читайте також: Аналітики порахували, скільки військової техніки втратила РФ в Україні майже за рік війни

За словами експерта, для обслуговування установки потрібні дві людини, але вона самозарядна. І вона працює практично в напівавтоматичному режимі.

"Система управління вогнем дозволяє вести його як на великих кутах піднесення, тобто в якості міномета – максимальний кут піднесення у неї 85 градусів – так і прямим наведенням. Мінімальний кут піднесення -3 градуси, тобто стволи можуть навіть опускатися нижче горизонту на 3 градуси. Але стрільба прямим наведенням застосовується тільки в разі самозахисту", – додав він.

Жданов зазначив, що особливість установки полягає в скорострільності. 

"Скорострільність її – 12 пострілів на хвилину, але вона може зробити одноразове попадання в ціль 14 мін з двох стволів. Тобто це фактично дає ефект роботи мало не повноцінної артилерійської батареї. Коли починається стрільба з максимального кута піднесення на максимальному заряді, далі за рахунок автоматики ствол опускається нижче, заряд зменшується і триває ведення вогню, виходить, що снаряд прилітає в ту ж точку. Перша міна торкається землі, а 14-та вийшла зі ствола. Тобто на траєкторії висить 14 мін і вони одна за одною вибухають в районі цілі. Практично одночасно вони прилітають в точку прицілювання, і через 30 секунд цього міномета немає на позиціях. У цьому його найголовніша перевага", – підкреслив експерт. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини