MENU

Вчені заявили про формування нового океану, який розділить Африку на дві частини

2440 0

Вчені заявили про формування нового океану, який розділить Африку на дві частини

Геологи підтвердили, що Африка повільно розпадається на дві частини через появу нового океану. У 2005 році в ефіопських пустелях з'явився розлом довжиною понад 55 кілометрів, тепер міжнародна група вчених підтвердила, що це започаткувало формування абсолютно нового моря, повідомляє медіа Руанди New Times, передає ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Дослідники опублікували роботу у журналі Geophysical Research Letters. Вони об'єднали сейсмічні дані спостережень за розломом, які показали, що його поява зумовлена процесами, подібними до процесів на дні океану.

Африканська та Аравійська тектонічні плити стикаються та розходяться протягом 30 мільйонів років. Аналогічний процес, швидкість якого становить кілька сантиметрів на рік, колись призвів до появи Червоного моря.

Звістки про те, що у Африці формується новий океан, може шокувати. Але вчені заспокоюють, що для його появи потрібно кілька мільйонів років.

Так, Едвін Дінді з відділу геології факультету науки і технологій Університету Найробі вважає за можливе формування океану вздовж східного рукава Африканської рифтової долини.

Читайте також: Глобальне потепління несе нову загрозу людству: що прогнозують вчені

«Східний рукав Рифтової долини доволі активний, це видно з численних поштовхів, що відбуваються навколо нього. Однак для того, щоб це сталося, знадобиться багато часу, можливо, мільйони років», - зазначив він.

За даними геологів, Земля з'явилася 4,5 мільярда років тому. Близько 3,2 мільярда років тому сформувалася континентальна кора, а з нею і суперконтинент.

З того часу тектонічні плити перебувають у постійному русі. Деякі з них зміщуються відносно одна одної вздовж ліній розломів, деякі падають одна під іншу, а деякі стикаються, а потім розходяться. Саме цей рух і спричинив формування різних континентів, якими ми їх знаємо сьогодні.

За словами Дінді, рух усередині континентальної кори призвів до формування Східно-Африканської рифтової долини, яка залишається активною та продовжує розширюватися, що може призвести до появи нового океану.

«Але це станеться не одразу, це станеться через мільйони років. Пам'ятайте, що знадобилося понад 30 мільйонів років, щоб товщина навколо рифтової долини зменшилася з 40 кілометрів до 35 кілометрів, а це означає, що потрібно ще багато років, щоб скинути ще п'ять кілометрів», — зазначив учений.

Читайте також: Земля "прожарюється" швидше, ніж думали вчені: прогноз штучного інтелекту

Дінді додав, що не всі рифтові долини, зрештою, формуються до стану нинішніх, вони мають тенденцію руйнуватися. Сьогодні Східно-Африканська рифтова долина, або як її ще називають Афро-Арабська, є одним з найширших рифтів на поверхні нашої планети. Довжина системи становить майже 6,5 тисячі кілометрів, а її ширина в середньому становить від 48 до 64 кілометрів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини