MENU

Гаазький шлях до Карабаху

1483 0

Міжнародний суд ООН 22 лютого оприлюднив два судових накази, за "дзеркальними" позовами Вірменії та Азербайджану щодо подій у Карабасі.

Позови обидві сторони конфлікту подали за Міжнародною конвенцією про ліквідацію расової дискримінації, хоча обидва стосувалися звісно насамперед аспектів конфлікту.

Про це на власній сторінці у Facebook пише професор, експерт Асоціації Реінтеграції Криму, колишній постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, інформує UAINFO.org.

Азербайджан просив, у якості заходів забезпечення зобов'язати Вірменію припинити установку наземних мін та передати Азербайджану карти мінних полів. Суд ООН відмовив.

Вірменія просила Суд ООН зобов'язати Азербайджан блокувати Лачинський коридор через начебто організовані Азербайджаном протестні акції, забезпечити проїзд коридором та постачання Карабах газу та комунальних послуг.

Розглянувши заяву, Суд ООН зобов’язав Азербайджан забезпечити вільне пересування Лачинським коридором. Щодо вимог про газопостачання та припинення мітингів Суд ООН відмовив.

Звісно можна було б писати багато букв про те що спроби ув’язати расову дискримінацію із відповідно розмінуванням та газопостачанням є дуже новаторськими навіть для бурхливого сьогодення.

Але я про інше. Я вже писав, що двобій Азербайджану та Вірменії у Євросуді та у Суді ООН призводить не просто до розвитку міжнародного права про конфлікти.

Читайте також: Росія несподівано вирішила передати Азербайджану контроль над Лачинським коридором, який з'єднує Вірменію та Карабах

Він поступово утворює для обох країн набір юридичних орієнтирів, тримаючись за які сторони зможуть вийти з конфлікту щонайменш у його нинішньому форматі. На фоні нинішніх рішень Гааги та Страсбургу усі потуги Кремля «грати в рефері» виглядають максимально нікчемними.

І якщо надалі у зону конфлікту на Південному Кавказі зайдуть інші, ніж російські, люди у камуфляжі, то правові підстави для їх миротворчих фунцій вже формуються на наших очах.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Борис БАБІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини