MENU

Як не можна карати котів?

2410 0

Як не можна карати котів?

Що ми водночас любимо і терпіти не можемо в котах – так це їхню незалежну поведінку. Попри наше бажання, вони продовжують робити капості. І часом можуть завдати цим справді серйозних збитків чи навіть травмувати себе. Тому важливо знати, як правильно покарати кота. Так само, як і знати, чого не можна робити в жодному разі, щоби не втратити контакт з улюбленцем.

OBOZREVATEL зібрав поради ветеринарів та фелінологів. Почнемо з того, які покарання не спрацюють, а тільки погіршать ситуацію., інформує UAINFO.org.

Як не можна карати кота

Першим табу є фізичне покарання. Кішки абсолютно нетерпимі до болю і будь-які ваші спроби ляснути по вухах чи тулубу, струсонути тварину чи силою її відкинути в кращому разі не принесуть жодних результатів. В гіршому – ви розірвете свій зв'язок з твариною, вона перестане вам довіряти і почне сприймати, як агресора. У відповідь ви можете отримати симетричну агресію або кіт почне замикатись у собі і перестане йти на контакт. Крім того, кішки не вміють асоціювати фізичне покарання з поганою поведінкою. Тому застосування сили не має стосовно них жодного сенсу.

Читайте також: На що найбільше ображаються коти: список заборонених дій

Ще одне табу – це підвищення голосу. Попри те, що багато власників стверджують, що їхні коти розуміють тон голосу, крику це не стосується жодним чином. Гучні звуки здатні хіба що налякати тварину. А через стрес і тривогу вона почне поводитись ще більше неконтрольовано.

Третє беззмістовне покарання – це оприскування кота з пульверизатора. Так, таким чином ви припините небажану поведінку. Але тварина навряд чи пов’яже свої дії з тим, що її за це облили водою. Вона просто почне тікати, коли помітить річ, яка робить їй так неприємно, у вас в руках.

Що можна робити, щоби змінити поведінку кота

Замість карати тварину, зосередьтесь на підкріпленні її правильних дій. Хваліть кішку, коли вона щось робить так, як треба, і давайте їй за це ласощі. Вона пов’яже винагороду зі своїми діями і більш охоче чинитиме так, як вам треба.

Щоби зупинити неправильні дії тварини, переключайте її увагу. Наприклад, якщо кішка почала дряпати диван, негайно покличте її гратись до дряпалки. Нехай вона проасоціює цей предмет із забавами та приємним спілкуванням. В такому разі кішка більш охоче вибиратиме саме дряпалку для догляду за своїми пазурями.

Читайте також: Скільки живуть коти: які породи є довгожителями

Також можна спробувати змінити середовище навколо кішки таким чином, щоби воно підказувало їй, що більше так чинити не треба. Наприклад, якщо тварина стрибає на стіл і ви хочете відучити її від цього, покладіть на місце, куди вона приземляється, деко для випікання так, щоби воно ледь трималось на краю. Стрибнувши на нього, кішка впаде на підлогу і злякається гучного звуку. Більше це місце не буде здаватись їй зручним для застрибування. Але майте на увазі, такі зміни не мають наносити тварині шкоду.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини