MENU

Скільки живуть коти: які породи є довгожителями

7441 0

Скільки живуть коти: які породи є довгожителями

Добробут і здоров’я домашньої тварини – головна відповідальність її власника. Так при належному догляді домашні коти здатні прожити 15 і більше років. Але чи є залежність тривалості життя пухнастика від його породи?

Як з’ясував OBOZREVATEL, фелінологи справді виділяють кілька порід-довгожителів, інформує UAINFO.org.

Як правило, це давно існуючі породи або нові види, виведені із залученням, в тому числі, диких котів. Все тому, що високопородні тварини як правило виводяться за допомогою спорідненого схрещування, а це підвищує ризик хвороб. Але які чинники, крім генів, можуть вплинути на тривалість життя кота?

Що впливає на тривалість життя муркотуна

Насамперед це умови утримання. Кіт, який живе вдома, не зустрічається із бродячими собаками і не перебігає автомобільну дорогу, тому має значно менше ризиків у житті. На жаль, тривалість життя вуличних котів дуже коротка, всього 2-5 років, так само менше своїх родичів живуть тварини, які гуляють на вулиці без нагляду. Найдовше життя проживають саме ті коти, яких не випускають або з якими гуляють, як з собаками – за участі господарів.

Також важливе харчування. Сучасні корми враховують усі потреби та особливості котів – кошенятам та кішкам, що їх годують, додають більше поживних речовин, кастрованим і немолодим тваринам пропонують менш калорійний раціон, існують цілі лінійки дієтичних кормів для котів з різними хворобами. Звісно, годування муркотуна натуральним м’ясом теж чудовий підхід, хоча він і потребує певних зусиль. Але в такому разі порадьтесь з ветеринаром, який допоможе сбалансувати дієту тварини, адже, на відміну від собак, коти є облігатними хижаками і процент не м’ясних продуктів у їхньому раціоні має бути зовсім невеликий. До того ж потрібно час від часу давати їм субпродукти і правильно обробляти все, щоби не заразити улюбленця паразитами та найпростішими. Також важливо не перегодовувати пухнастика – зайва вага так само шкідлива для котів, як і для людей.

Читайте також: На що найбільше ображаються коти: список заборонених дій

Медичний догляд – ще один вкрай важливий чинник. Раз на рік котик, навіть який не виходить з дому, має отримувати усі необхідні щеплення. З аналогічною періодичністю треба проводити рутинний чекап – огляд, аналіз крові, тощо. І не забувати про регулярну обробку від паразитів. Також зважайте на типові проблеми різних порід. Так мейн-куни та британці часто мають проблеми із серцем, перші також страждають від хвороб опорно-рухового апарату, лисі коти мають надзвичайно чутливу шкіру, слабке місце котів-екзотів дихальна система та очі, і так далі. Вивчіть це питання і тримайте під контролем.

Не забувайте про рухову активність тварини. Попри те, що коти люблять подовгу лежати і більшу частину доби сплять, вони все ж потребують фізичних вправ. З віком ця потреба знижується, але навіть літні тварини з радістю хоча би пару хвилин поганяються за махалкою чи зім’ятим папірцем. Ваша відповідальність – забезпечити тварині активне життя.

Важливо також регулювати рівень стресу. Коти – психологічно чутливі тварини і погано переносять стресові ситуації. Переїзд, прихід гостей, довга відсутність улюбленої людини, конфлікти з членам родини і навіть увімкнений пилосос можуть погано вплинути на здоров’я пухнастика. Тому враховуйте його характер – не чіпляйтесь до кота, який не налаштований на спілкування, навіть не гладьте, якщо на це не було його ініціативи, забезпечте тварині хоча би одне місце для повного усамітнення і в жодному разі не виймайте її зі схованки. Уникайте купання пухнастика без потреби – це для нього теж неймовірний стрес. Також не можна лякати котів для забави. Вам смішно, а у тварини це відбирає роки життя.

Читайте також: Як визначити "людський" вік вашого кота: таблиця

Які породи живуть довше за інших

Хорошим здоров’ям як правило можуть похвалитись безпородні коти. Ці тварини здебільшого беруть від батьків найсильніші гени і тому є витривалими та сильними істотами. Тому не бійтесь брати звичайних "шпротів", "черепашок" та чорно-білих пухнастиків з притулків. Вони часто і характер до всього мають чудовий.

А ось породи, які вважаються справжніми довгожителями:

сіамська та більшість похідних, російська блакитна, орієнтальна, напівперсидська кішки – 19-20 років;

тайська, єгипетський мау – 18-19 років;

менська безхвоста, японський бобтейл, савана, селкірк-рекс – 17-18 років;

мейн-кун, австралійська димчаста, кельтська – 16 років;

невська маскарадна, абісінська, британська, бурманська – 14-16 років;

сфінкси, гімалайська, кімрійська, перська – 12-14 років;

скоттиш-страйт, манчкін, уральський рекс – 9-11 років;

бомбейска – 8-10 років.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини