Через зв'язок з Росією: українці закликали вилучити фільм "Топ Ган: Меверік" з Томом Крузом із списку номінантів на "Оскар"
У ніч із 12 на 13 березня Американська академія кінематографічних мистецтв і наук уже в 95-й раз проведе церемонію нагородження премії "Оскар". Одним із тріумфаторів обіцяє стати пригодницький бойовик "Топ Ган: Меверік" з Томом Крузом у головній ролі, який представлений одразу в шести номінаціях. Однак Світовий конгрес українців закликав виключити фільм зі списку претендентів на престижну нагороду, оскільки він, ймовірно, має зв'язки із країною-терористкою Росією.
Виявилося, що фільм був фінансований російським олігархом Дмитром Риболовлєвим. Він входить до двадцятки найбагатших людей Росії за версією журналу Forbes і вважається персоною з близького оточення президента-диктатора Володимира Путіна. У зв'язку з цим Світовий конгрес українців, як повідомила його пресслужба у Facebook, написав відкритий лист до Академії кіномистецтва, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"Фільм був фінансований власником футбольного клубу Дмитром Риболовлєвим, російським олігархом, на якого накладено санкції в Україні. На відміну від оригінального фільму, Top Gun: Maverick не містить жодних прямих або непрямих посилань на Росію. Ми закликаємо Кіноакадемію відмовитись від російських грошей та утриматися від голосування за Top Gun: Maverick на 95-й церемонії вручення премії "Оскар", – наголошується у публікації.
Публічно про зв'язок картини з мільярдером не повідомлялося, проте як підтвердження організація послалася на розслідування видання Los Angeles Times.
Також Всесвітній конгрес українців закликав Академію "вийти із потужною заявою на нинішній церемонії нагородження, засуджуючи війну Росії проти України та будь-які спроби впливу на Голлівуд та американське суспільство".
Варто зазначити, що заяву українців про причетність "Топ Ган: Меверік" до російського бізнесмена поширили впливові та популярні американські ЗМІ. Зокрема новина з'явилася на сторінках Los Angeles Times. Також про це написали журналісти французької газети Le Monde.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки