MENU

Жодних агресивних хімікатів: які натуральні засоби видалять цвіль у квартирі

996 0

цвіль у квартирі

Цвіль на стінах і стелях у квартирах нерідко утворюється через відсутність вентиляції в поєднанні з вогкістю, конденсатом, що постійно утворюється, і така проблема є поширеною для приміщень з надмірною вологістю, наприклад на кухнях і у ванних кімнатах.

Для боротьби з грибками представлений широкий арсенал різних засобів, у тому числі й агресивні хімікати з широким ціновим діапазоном. Як гідну альтернативу фахівці називають екологічно безпечні та недорогі способи.

Про це пише Express, інформує UAINFO.org з посиланням на РБК-Україна.

Проблема утворення цвілі через надмірну вологість особливо актуальна в холодну пору року, зазначає засновниця британського бренду інструментів для еко-очищення Лаура Харнетт.

Читайте також: Подушки, ковдри та інші аксесуари. Як часто потрібно прати постільну білизну

"Цвіль також може рости на підвіконнях та їх ущільнювачах, якщо утворився конденсат", - додає фахівець.

Двома найбільш поширеними областями в будинку для грибка через вологі умови у ванних кімнатах є міжплитковий шов та герметик у ванних кімнатах.

Відбілювач не зможе знищити спори цвілі, відповідно витрачати сили на тертя цих ділянок не варто, розповіла експерт.

Читайте також: Без шуму та пилу: Тренд на екологічний будинок 

Як же видалити цвіль без використання відбілювача чи сильних хімікатів? Для цього можна застосувати підручні засоби, що є у кожному домі.

Що знадобиться:

  • харчова сода (також відома як бікарбонат соди)
  • білий оцет
  • гаряча вода
  • стара зубна щітка
  • еко тканина
  • тазик (ємність)
  • багаторазовий розпилювач.

"Ви можете легко видалити цвіль з розчину та герметика екологічно безпечним і недорогим способом за допомогою білого оцту. Він має протигрибкові та антибактеріальні властивості, а також зупиняє зростання цвілі", - каже Лаура.

Який метод:

  1. Приготуйте власну суміш для чищення в ємності, використовуючи 1 столову ложку харчової соди, 1 столову ложку білого оцту та 1 столову ложку гарячої води. Цієї кількості суміші буде достатньо, щоб очистити підвіконня чи герметик навколо вікна або ванни.
  2. Візьміть стару зубну щітку та круговими рухами акуратно втирайте цю суміш у затірку або герметик, уражений грибком.
  3. Потім протріть ділянку еко-ганчіркою. Такі тканини можуть поглинати значно більше ніж паперові рушники або деякі серветки з мікрофібри.

"Білий оцет також може запобігти повторній появі цвілі. Розпорошіть білий оцет на проблемну ділянку і дайте йому висохнути", - радить фахівець.

Читайте також: Найкраща запорука чистоти, або ТОП речей від яких варто позбутися

Якщо вам не подобається запах оцту, замість нього можна використовувати олію чайного дерева. Популярна ефірна олія є одночасно "протигрибковою та антибактеріальною", а також ефективною проти плісняви, радить експерт.

Спосіб з олією чайного дерева:

  1. Використовуйте олію чайного дерева в розпилювачі, змішавши від 10 до 20 крапель олії зі склянкою води. Потім розпорошіть на уражені ділянки.
  2. Залишіть приблизно на 1 годину, потім почистіть старою зубною щіткою та промийте водою.

Цей метод працює як з фарбою, так і з усіма іншими типами поверхонь, включаючи стіни, вироби з дерева, віконні рами, затирання та герметики навколо ванни або раковини.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини