Без шуму та пилу: Тренд на екологічний будинок
Прийшов час з’ясувати, як зробити мікроклімат своєї оселі максимально сприятливим для здоров’я та дихати чистим повітрям хоча б у себе вдома.
Найбільш очевидним способом захисту від забрудненого повітря є правильний вибір місця проживання – подалі від транспортних розв’язок і промислових об’єктів. Ідеальним місцем стане приміська зона з великою кількістю зелених насаджень. Рослини не лише виділяють кисень, а й поглинають 80% аерозолів і пилу, вуглекислий газ, інші шкідливі речовини з повітря. Особливо ефективно з очищенням справляються дерева з шорстким листям – в’яз, горобина, шовковиця, бузина: один квадратний метр поверхні їх листя утримує до 10 г пилу. Тому озеленення території поруч із будинком є обов’язковим для жителів міст.
Читайте також: Найкраща запорука чистоти, або ТОП речей від яких варто позбутися
Не менш очевидною є необхідність регулярно провітрювати квартиру і випускати назовні вуглекислий газ – продукт дихального процесу. Він накопичується у приміщенні і «нав’язує» себе нашому організму замість кисню. З іншого боку, безпосередньої шкоди людині він не завдає. Тому, якщо ви живете в оточенні заводів і автомагістралей, краще утриматися від стандартного провітрювання: речовини, які можуть потрапити до оселі через відкриту кватирку, скоріш за все нашкодять більше. Альтернативою провітрювання стане спеціальний вентиляційний фільтр у будинку.
Зараз набирає обертів тренд екодизайну житлових приміщень. Він передбачає використання нетоксичних будівельних матеріалів, а також оздоблювальних матеріалів для стелі, стін і підлоги, інтегрованих систем очищення повітря і води, шумоізоляції та «зеленого» інтер’єру. Рослини всередині будівель ефективно поглинають шкідливі компоненти повітря, які з’являються в результаті експлуатації приміщень. Ці інноваційні архітектурні рішення поки що лише заходять в Україну і використовуються, переважно, в готельних комплексах. Для побудованих за старими стандартами житлових будинків так само актуальними лишаються кімнатні рослини.
Зверніть увагу на всі складові домашнього інтер’єру: меблі (джерело парів формальдегіду), шпалери, бетонні стіни та токсичні фарби, побутова хімія, посуд і навіть дитячі іграшки. Всі ці безпечні на перший погляд предмети можуть бути джерелами шкідливих речовин. Ступінь їх небезпечності залежить від розміру, якості (а саме – від рівня емісії того ж формальдегіду) і часу перебування в будинку. Тому не варто економити на ремонті та предметах побуту. Не купуйте вироби з неякісного пластику, меблі з ДСП, килими на клейовий основі та вінілові шпалери, а також інші токсичні матеріали для оброблення, такі як лаки та фарби. При виборі меблів звертайте увагу на маркування: Е (0) – найбезпечніше, а ось Е (2) означає, що на кожні 100 г матеріалу припадає понад 35 мг формальдегіду.
Зберігайте предмети, одяг і книжки у закритих шафах, щоб обмежити місця скупчення пилу. Найкраще усуває пил і всі його шкідливі компоненти регулярне вологе прибирання. Чудовим доповненням стане очищувач повітря – спеціальний прилад, який видаляє не лише пил, але і бактерії, віруси та алергени за допомогою різних фільтрів. Він також допоможе позбутися забруднюючих частинок PM 2.5, що зависають у повітрі та можуть проникати через біологічні бар’єри всередину організму завдяки розмірам менше 2,5 мікрон.
Читайте також: Как на нас влияет беспорядок и что с этим делать – исследование
Повітря в будинку потребує не лише в очищення. Важливо також підтримувати правильний рівень вологості: достатньо високий для здоров’я та недостатньо – для появи цвілі та грибка. Нормальний рівень вологи в квартирі (40-60%) запобігає пересиханню слизових оболонок у нашому організмі, дозволяючи їм виконувати свою захисну функцію та забезпечувати профілактику респіраторних захворювань. Відрегулювати вологість повітря в будинку допоможе зволожувач. Зверніть увагу: більшість зволожувачів не є очисниками повітря, це різні прилади.
При виборі очищувача, зволожувача повітря (або комбінованої моделі) слід враховувати обсяги приміщення – кожен прилад розрахований на певну площу.
Цими рекомендаціями варто користуватися не лише вдома, а і в офісі, дитячому садку, школі – там, де ви проводите більшу частину свого часу. Ми вже звикли стежити за харчуванням і питним режимом, а очищувати повітря – ще одна важлива для здоров’я звичка, яку варто освоїти. Адже наш організм потребує цілих 14 кг повітря на день – у 2 рази більше, ніж їжі та води разом.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки