Загроза боїв у Києві мінімальна. У столиці стане менше блокпостів, частину переведуть у "сплячий режим"
Загроза прямих боїв у столиці є мінімальною. Тому в Києві планують хочуть прибрати непотрібні блокпости, а деякі переведуть у так званий "сплячий режим".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на начальника КМВА Сергія Попко, інформує UAINFO.org.
"За рік повномасштабної війни пряма загроза бойових дій в Києві була зведена до мінімальної. Тому, після детального аналізу існуючої системи інженерних загороджень та після розрахунку усіх потенційних загроз та небезпек, КМВА разом із командуванням Угруповання сил і засобів оборони Києва опрацювали спільне рішення щодо удосконалення системи інженерних загороджень у столиці", - написав Попко.
За його словами, на практиці це передбачає наступне:
- деякі блокпости та інженерні споруди залишаться функціонувати;
- частина інженерних загороджень перейде в "сплячий режим";
- інші інженерні загородження будуть повністю демонтовані.
Читайте також: Відсьогодні у Херсонській області посилюють комендантську годину: голова ОВА зробив термінове звернення
"Впровадження такого системного рішення зробить Київ більш комфортним для мешканців. Таким чином, ми розвантажимо дороги столиці, що дозволить киянам більш вільно пересуватися містом", - зазначив Попко.
Тобто, інженерні споруди, які й надалі повинні виконувати свою безпекову функцію для столиці - залишатимуться.
Але, як пояснили в КМВА, їхні складові будуть вдосконалені - непридатні бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки замінять на нові; укріплять бліндажі, приведуть до ладу окопи.
При цьому частина інших інженерних загороджень, які матимуть значення для оборони міста - залишаться існувати у так званому "сплячому режимі".
Читайте також: Всі мости були заміновані, злітні смуги аеропортів залили олією: Резніков розповів, як в перші дні війни готувалися до оборони Києва
Тобто, за словами Попко, такі блокпости приберуть з проїжджої частини, але бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо залишать у визначених місцях, щоб у разі виникнення загрози для столиці, оперативно повернути систему таких інженерних загороджень у бойовий режим в найкоротший час.
Також на "сплячих" інженерних загородженнях планують провести ревізію, з подальшою заміною/відновленням непридатних елементів (бетонні блоки, мішки з піском, протитанкові їжаки тощо).
Читайте також: Приземлення десанту в Києві: Нєбитов розповів про плани росіян
У КМВА додають, що решту ж системи інженерних загороджень Києва, в яких немає зараз потреби - демонтують. Такі блокпости приберуть з проїжджої частини; вивезуть бетонні блоки, мішки з піском та протитанкові їжаки; будуть засипані окопи, демонтовані бліндажі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки