MENU

Загибель групи Дятлова: таємничі "вогняні кулі" можуть бути розгадкою трагедії

1814 0

Загибель групи Дятлова: таємничі "вогняні кулі" можуть бути розгадкою трагедії

Туристична група Ігоря Дятлова, яка загинула 2 лютого 1959 року могла стати випадковою жертвою невдалого запуску радянської балістичної ракети середньої дальності Р-12. Цю версію, зокрема, можуть підтверджувати й заяви свідків, які говорили слідчим про літаючі "вогняні кулі", що були помічені в регіоні приблизно у ті дні, коли загинули дятлівці.

Таку версію нещодавно висловили дослідник трагедії Вадим Скібінський, а також учасник пошукової операції 1959 року Владислав Карелін. Вони вважають, що слідство у справі про загибель туристів необхідно відновити, аби встановити справжню причину трагедії, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Карелін вважає, що офіційна версія, яку було оприлюднено в 2019 році, про те, що туристи загинули через сходження лавини – виглядає некомпетентною. Він пам'ятає, що в районі пошуків "стирчало каміння", а снігу було просто недостатньо для того, аби зійшла лавина.

Він також згадує, що очевидці розповідали, що бачили у небі "вогняні кулі", які могли бути "причетними" до загибелі туристів.

"Якийсь непізнаний об'єкт летів з півдня на північ, а потім змінив напрямок і полетів зі сходу на захід. Змінити траєкторію руху міг тільки якийсь крилатий непізнаний об'єкт", – йдеться у звіті Кареліна.

Зі свого боку Скібінський припустив, що "вогняні кулі" – це ніщо інше, як вихлопні гази запущеної ракети. Він зауважує, що відомо про те, що в лютому 1959 року "совєти" активно проводили ракетні випробування.

Ще одне підтвердження – розталий сніг у таборі дятлівців: учасники пошукової операції розповідали, що сніг був всюди і лише навколо табору він підозріло розтанув. Це, на думку Скібінського, може свідчити про те, що танення снігу відбулося не внаслідок погодних умов, а з інших причин.

Дослідники припускають, що мова йде про невдалий запуск одноступеневої балістичної ракети середньої дальності Р-12, шлях якої пролягав над горами.

Ймовірно,  з ракетою відбулися яксь негаразди і азотна кислота, яка використовувалася у двигуні в якості окислювача, накрила хмарою намети дятлівців.

Азотна кислота, як відомо, є безбарвною та дуже їдкою мінеральною кислотою, що може викликати сплутаність свідомості та біль.

Можливо саме такий вплив кислоти міг би пояснити, чому туристи панічно виривалися з палаток, розрізаючи їх ножем, замість того, аби просто відкрити їх. Це також пояснило б, чому частина з загиблих, попри мороз, зривали з себе одяг.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини